Tayland'dan Çin'e gönderilen Uygur Türkleri ile ilgili açıklama geldi

Tayland'dan Çin'e gönderilen Uygur Türkleri ile ilgili açıklama geldi

Tayland, geçtiğimiz günlerde Çin'e iade ettiği 109 Uygur Türkü ile ilgili bir son dakika açıklaması yaptı. Çin'e konuyla ilgili bir ziyarette bulunan Taylandlı yetkililer, Uygur Türklerinin "rahat ve temiz" bir ortamda kaldıklarını ifade ederken içlerinden bazılarının ise terörizm suçlamalarıyla karşı karşıya olduğunu belirtti.

Ulusal Güvenlik Konseyi'nden General Anusit Kunakorn'un yaptığı açıklamaya göre Çin hükümeti tutuklu Uygur Türklerine "iyi bakıyor." Uygurların bir rehabilitasyon merkezinde tutulduklarını ifade eden Anusit, "merkez çok temiz, yemek yenilen tabaklar ise oldukça hijyenik. Kaldıkları yer bir rehabilitasyon merkezi, bir hapishane değil. Şu anda Tayland'da olduklarından bile daha iyi bir konumda yaşıyorlar" diye konuştu. General ayrıca Uygur Türklerine işkence yapıldığı iddialarını ise "hayal ürünü" olarak nitelendirdi.


İşte Suruç'taki patlamadan ilk görüntüler!


General ayrıca rehabilitasyon merkezinde çekilen fotoğrafları da basınla paylaştı. Merkezde bulunan 109 Uygur Türkünden 14'ü terörizm suçlamalarıyla karşı karşıya.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS