THY pilotu patlamanın olduğu dakikaları yazdı

THY pilotu patlamanın olduğu dakikaları yazdı

Brüksel Zaventem Havalimanı'nında bulunan Türk Hava Yolları uçağının pilotu Alp Büyükkara, patlamanın ardından yaşadıklarını Twitter'dan paylaştı. Kalkışa hazırlanan Büyükkara, havalimanındaki durumu, "Kapı kapatan uçaklar ortada kaldı. Tüm personel gitti. İnecek olsak körüğü yanaştıracak adam yok" sözleriyle özetledi.

Zaventem Havalimanı'nında kalkışa hazırlanan Türk Hava Yolları uçağının pilotu Alp Büyükkara olayı Twitter hesabından paylaştı. Büyükkara, uçakta mahsur kaldıklarını söyleyerek sosyal medyadan yaşadıklarını paylaştı.

Büyükkara'nın mesajı şöyle oldu;
"Uçakta mahsur kaldık. Havalimanında bomba patlamış, operasyon durdu. Kapı kapatan uçaklar ortada kaldı. Terminaller boşaltıldı. Kapı kapatan uçaklar kaldı ortada. Tüm personel gitti. İnecek olsak körüğü yanaştıracak adam yok. Apron kısmı güvenli olduğundan uçaklar bekletiliyor. Terminalden çıkan yolcu ve personel de bir alanda toplanıyor. Şu an apron güvenli deniliyor, dolayısıyla kapı kapatan uçakları oldukları pozisyonda tutuyorlar. Uçaktakiler ne olacak otorite karar vermedi. Ama havalimanındaki binalar komple boşaltıldı. 


"Ufak da olsa stres var"


Şu an biz steril kısımda farz ediliyoruz; ama güvenlikten sonra girilen binalar boşaltıldı. Dolayısıyla ufak da olsa stres var insanlarda. Apronda korkulacak bir durum yok. Kule biraz evvel KLM ile konuştu. Kimseye ulaşamıyorum dedi. TR saati ile 20:00'a kadar kapandı liman. Biz de operasyonla konuşup karar veririz birazdan.


THY Brüksel seferini iptal etti


Brüksel Havalimanı'nda patlama


Uçaktan insek napılacak ona karar vermemiz lazım. Uçak şu an daha güvenli; ama 9.5 saat bekleyecek değiliz elbette. Kule ile konuştum kimseye ulaşamıyorum dedi. Haber alsam ulaşacağım size dedi. Yolcular uçakta mı diye sordu, evet dedim şimdilik öyle"
 
Freebird uçağı da orada

Bu arada Türk Hava Yolları uçağının yanı sıra yine bir Türk şirketi olan Freebird  Hava Yolları'na ait TC-FBV tescilli Airbus A 320 tipi uçağında apronda bulunduğu öğrenildi. Şirketten alınan bilgiye göre uçağın ekibinin istirahatta ve güvende olduğu belirtildi.  

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS