Son Dakika

THY Şarm el Şeyh seferini iptal etti!

A A

05.11.2015 - 19:15 Son Güncelleme:

Türk Hava Yolları (THY), Rus Metrojet Havayolları'nın Şarm El Şeyh-St. Petersburg seferini yapan uçağının IŞİD terör örgütü tarafından düşürüldüğü yolundaki iddiaların ardından, bu gece yapılacak Şarm El Şeyh seferini iptal etti.

THY Şarm el Şeyh seferini iptal etti!

THY'den yapılan açıklamada, “Şarm El Şeyh uçuşları için alınan karar gereği, bu geceki TK 700-TK 702 İstanbul-Şarm El Şeyh, Şarm El Şeyh-İstanbul seferleri karşılıklı olarak iptal edilmiştir" denildi.

LUFTHANSA DA UÇUŞLARI DURDURDU

Alman Lufthansa Havayolları, 31 Ekim 2015 tarihinde Rus Metrojet Havayolları’nın yolcu uçağının Sina Çölü’ne düşmesinin ardından aldığı kararla bugünden itibaren Mısır’da Şarm el Şeyh seferlerini durdurdu.

Havayolu seferlerin durdurulmasını Sina Yarımadası’ndaki duruma bağlarken bu kararın tüm grup şirketlerini de bağladığına dikkat çekildi. Halen grup şirketlerinden Edelweiss ve Eurowings bölgeye uçuş yapıyordu. WhatsApp’a iki yeni özellik Demirtaş, 'canlı bomba' ihbarı üzerine HDP binasının boşaltıldığını doğruladı

Bu gelişmeler üzerine bölgede kalan Almanların evlerine dönmesi için Alman Dışişleri Bakanlığı da çalışma başlattı. Alman havayolu şirketi, geçen hafta yaşanan olayın ardından Sina Çölü üzerinden geçen uçaklarında da rota değişikliğine gitmişti. Lufthansa, Kahire seferlerine ise devam edecek. Selahattin Demirtaş'tan başkanlık sistemi açıklaması Çin'in jetleri havalandırmasının ardından ABD'den karşı hamle

BOMBA İHTİMALİ

İngiliz ve Amerikan yetkililer olayda bomba iddialarına dikkat çekmiş ve havalimanında ciddi bir güvenlik açığı olduğunu belirtmişti.