TripAdvisor bunları yapan otelleri fişleyecek

TripAdvisor bunları yapan otelleri fişleyecek

Kullanıcılarına otel rezervasyonları ve turizm desteği sunan TripAdvisor, son zamanlarda kullanıcılarından gelen otel şikayetleri sebebiyle yeni bir güvenlik önlemi alıyor. Kullanıcılarına güvenli ve sağlıklı bir seyehat hizmeti sunmak isteyen TripAdvisor, artık şikayet edilen otellerin uygulama üzerindeki sayfalarına simge ve ikonlar yerleştirerek müşteri memnuniyetini zedeleyen otelleri fişlemiş olacak.

TripAdvisor müşterilerden gelen geri bildirimler ile özellikle cinsel saldırıların yaşandığı otelleri belirleyerek yaptırım uygulamaya başlıyor. Yaptırımların ana hedefinin "müşteri memnuniyetini" sağlamak olduğunu belirten yeni nesil seyehat uygulamasının yöneticileri "olumsuz durumlar ile karşılaşılan otellerin logolarına uygulama üzerinden bazı simgeler yerleştirileceğini" söyledi.

Bu simgelerin yardımıyla kullanıcılar hangi otelde ne gibi bir sorun yaşandığını görebilecek ve buna göre rezervasyon yapabilecekler. 

Ayrımcılık, cinsel istismar, taciz ve güvenlik problemlerinin yaşandığı otellerin logolarında 3 ay boyunca TripAdvisor tarafından oluşturulan simgeler bulunacak. 3 ayın sonunda eğer şikayetler devam ederse simge yayınlanmaya devam edilecek. Ancak sorunların çözülmesi durumunda otel "fişlenmekten" kurtulabilecek.

TripAdvisor daha önce Dallas'ta bir otelde güvenlik görevlisinin tacizine uğrayan bir kullanıcısının yorumunu silmişti. Bu durum kullanıcıların seyehat uygulamasını ciddi şekilde sorgulamasına neden olmuştu. 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS