Trump Müslüman karşıtı sözleri sildi, 'teknik aksaklık' açıklaması yapıldı

Trump Müslüman karşıtı sözleri sildi, 'teknik aksaklık' açıklaması yapıldı
"Trump başkanlığının gerçek olacağını hiç düşünmemiştik" diyen Greaney, mizah kültürünün toplumdaki "muhalif damarları" harekete geçirmiş ve dolaylı olarak da olsa Trump'ın seçilmesine katkıda bulunmuş olabileceği değerlendirmesinde bulundu.

ABD'nin 45. Başkanı seçilen Donald Trump, seçim sürecinde tepki çeken Müslümanlara ülkeye girme yasağı getirilmesi gibi vaatleri kampanya sayfasından silindi. Bu durumun basına yansımasının ardından yapılan açıklamada vaatlerin teknik bir aksaklıktan dolayı silindiği ve siteye geri yüklendiği açıklandı.

Hürriyet'in haberine göre, ABD Başkanlığına seçilen Donald Trump’ın, seçim kampanyası sırasında dile getirdiği ve tepki çeken radikal vaatlerden geri adım atmaya başladığı öne sürüldü. Müslümanlara ABD’ye giriş yasağı getirilmesi, İklim Anlaşması’ndan vazgeçilmesi, Yüksek Mahkeme için planladığı yargıç listesi, ekonomi ve savunma gibi alanlarda dile getirdiği vaatler Trump’ın seçim kampanyası için kullandığı internet sitesinden silindi.


Trump'ın kabinesinde kimler yer alacak?


Seçim vaatlerinin siteden seçim günü silindiği tahmin ediliyordu. Ancak konuya ilişkin Trump için çalışan ekip, Amerikan medyasına bir açıklamada bulundu.


Trump cephesinden Amerikan medyasına yapılan açıklamada, San Bernardino saldırısının ardından siteye yüklenen vaadin teknik bir aksaklıktan dolayı kaybolduğu belirtildi. AFP’nin haberine göre; gazetecilerin durumu sorgulamasının ardından vaadin siteye geri yüklendiği belirtildi.


Müslümanları aşağılayan mesajlarını da silmiş


Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre ise; Donald Trump ayrıca Twitter’da paylaştığı Müslümanları aşağılayan mesajlarını da sildi.Trump yaklaşık bir yıl önce California eyaletinde yaşanan ve 14 kişinin öldüğü bir silahlı saldırının faillerinin radikal İslâmcı olduğunun anlaşılmasının ardından Trump, ülkeye göçmen ya da turist olarak girmek isteyen Müslümanların geçici olarak engellenmesini istemişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS