Trump'ı kızdıracak video ortaya çıktı

Trump'ı kızdıracak video ortaya çıktı © Reuters

ABD'de duvar krizinin yaşandığı günlerde Trump'ın 2004 yılına ait bir videosu dün sosyal medyayı salladı.

Sosyal medya ABD Başkanı Trump'ın 'kendisiyle çeliştiği' videosunu konuşuyor.

ABD'de yayınlanan The Daily Show programınun sunucusu Trevor Noah, Trump'ın 2004 yılına ait bir videosunu yayınladı. Videoda bir üniversitede konuşma yapan Trump'ın gençlere 'asla pes etmemeyi' öğütlediği görülüyor. Ancak işin ilginç kısmı sonrasında Trump'ın kullandığı metafor oldu.

Trump pes etmemek için öğrencilere öğütler verirken bir duvar üzerinden bir metafor kullanarak "Önünüze beton bir duvar çıkarsa üstünden geçin, etrafında dolanın ama o duvarın öteki tarafına geçin" dedi.

Trump'ın bu metaforu sosyal medyada olay oldu. Pek çok kişi ise "2004 yılının Trump'ından Meksikalılara mesaj", "Tüm Meksikalılar Trump'ı dinlesin" diyerek Trump'ın sözleriyle dalga geçti. 


Fotoğraf: Instagram

ABD'de duvar krizi

ABD Temsilciler Meclisi'nden geçen geçici bütçe yasa tasarısında, Meksika sınırına örülecek duvar için 5,6 milyar dolar fon ayrılmıştı. Ancak Senato bu miktarı kabul etmediği için tasarı, Trump ile Kongre arasında krize neden olmuştu.

Trump, geçici bütçe tasarısını Meksika duvarı için finansman içermediği gerekçesiyle imzalamayacağını açıklamıştı.

Demokratların duvar finansmanı konusunda geri adım atmaması sonrasında federal hükümet kısmen kapanmış ve Trump bu durumdan Demokratları sorumlu tutmuştu.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS