Trump'ın bu kareleri gündem oldu

ABD Başkanı Donald Trump, 2 gün sürecek resmi ziyaret kapsamında Hindistan'a gitti. Trump'a eşi First Lady Melania Trump ve kızı Ivanka Trump da eşlik etti.Trump 2 günlük ziyaret için Hindistan'a gitti. Ziyaret aynı zamanda Trump'ın Hindistan'a ilk resmi ziyareti olma özelliği taşıyor.

ABD Başkanı Trump'ı, Sardar Vallabhbhai Patel Uluslararası Havalimanı'nda Hindistan Başbakanı Modi karşıladı.

Ziyaretinde ABD Başkanı'na First Lady Melania Trump ve kızı Ivanka Trump da eşlik etti.

Ardından Modi ve Trump, Hindistan ve Hindistan Bağımsızlık Hareketi'nin siyasi ve ruhani lideri Mahatma Gandi'nin uzun yıllar yaşadığı Sabarmati Nehri bölgesine gitti.

Ardından ABD Başkanı, Gandi'ye ait olan ve iplik eğirmek için kullanılan çıkrıkları denedi.

Gandhi'nin özgürlük hareketi ile de bağlantılı olan çıkrık, Hindistan'ın en tanınmış sembollerinden biri olarak görülüyor.

Öte yandan Ahmedabad yönetimi, stadyumdaki "Namaste Trump" etkinliğine katılacaklar için temiz içme suyu hizmeti gibi düzenlemeler yapmaya devam ediyor. Hindistan basınına göre yollara sıralanan yaklaşık 1 milyon kişi Trump'ı bayraklarla karşıladı.

Eyalette, hazırlıklar kapsamında sokak köpekleri kafeslere kondu. ABD Başkanı'nın Ahmedabad'daki güvenliğini sağlamak amacıyla yaklaşık 12 bin personelin görev yapacak.

Eski ABD Başkanı Barack Obama'nın 2015'te Hindistan'a ziyareti sırasında yetkililer, 30 binin üzerinde sokak köpeğini sterilize etmiş, 16 binin üzerinde maymunu ise yakalayarak barınaklara göndermişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS