Trump'ın kardeşi öldü, golfe devam etti

3 Kasım’daki başkanlık seçimleri öncesinde anketlerde geride bulunan ABD Başkanı Trump kardeşini kaybetti. Trump, kardeşinin ölümünün ardından golf programına ara vermedi. ABD basını, haftaiçi çok yoğun programı bulunan Trump’ın cenazeye katılıp katılmayacağının belirsiz olduğunu yazdı.ABD Başkanı Donald Trump’ın küçük kardeşi Robert Trump (72), New York’ta tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Kardeşini hayatını kaybetmeden bir gün önce ziyaret eden, daha sonra New Jersey’de haftasonunu golf oynayarak geçiren ABD Başkanı Trump’ın cenazeye katılıp katılmayacağı belirsiz.
ABD basını, Trump’ın kardeşinin ölümünün ardından golf programına ara vermemesini eleştirdi. Twitter’da ise Trump karşıtlarının #wrongTrump (yanlış Trump) hashtagiyle ölümle alay etmesi ABD’deki siyasi kutuplaşmayı gözler önüne serdi.

Kardeşinin ölümüne ilişkin yazılı açıklama yapan Trump, “Büyük bir üzüntüyle belirtmek isterim ki harika kardeşim Robert bu gece huzur içinde hayata gözlerini yumdu. O benim sadece kardeşim değil, aynı zamanda en iyi arkadaşımdı. Seni çok özleyeceğiz, ancak bir gün yeniden kavuşacağız.” ifadelerini kullandı.

Trump’a verdiği destekle bilinen Robert Trump’ın, bir süredir kamuoyunda açıklanmayan bir hastalıktan dolayı tedavi gördüğü bildirilmişti. Robert Trump’ın kesin ölüm nedenine ilişkin yetkililerden henüz bir açıklama yapılmadı.

YEĞENİNE DAVA AÇTI

Trump’ın aile şirketinde önemli görevlerde bulunan ancak kardeşinin aksine ‘spot ışıklarının’ altına çıkmayı sevmeyen Robert Trump ölmeden önce aile hakkında bir kitap yazan yeğeni Mary Trump’a dava açmıştı.

Robert Trump, yeğeni Mary’nin ‘Aşırı Fazla ve Hiç Yeterli Değil: Ailem Dünyanın En Tehlikeli Adamını Nasıl Yarattı’ başlıklı kitapta Trump ailesine ilişkin birçok bilinmeyen detaydan bahsetmişti. Robert Trump ve kardeşi Donald Trump, 2001 yılında aileye ilişkin herhangi bir bilginin kamuyla paylaşılmasını engelleyen anlaşmayı gerekçe göstererek Mary Trump’a dava açmış ancak mahkeme yeğen Trump lehine karar almıştı. Kitapta First Lady Melania Trump’ın 14 yaşındaki oğlu Barron’la ilgili olarak evlilik sözleşmesini yenilediği detayı bulunuyordu. Mary Trump, Donald Trump’ın ölen ağabeyi Fred Trump Jr.’ın kızı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS