Türkiye'ye gidecek Alman vatandaşlarına ilginç uyarı

Türkiye'ye gidecek Alman vatandaşlarına ilginç uyarı
Almanya Maliye Bakanlığı Sözcüsü Martin Jaeger, Panama belgelerine ilişkin, şeffaflığın artırılması için vergi cennetleriyle ilgili daha fazla baskı umduklarını söyledi. Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert de vergi cennetleri olarak adlandırılan ülkelere baskının artması gerektiğini belirtti.

Almanya ve Türkiye arasında gündeme oturan Alman komedyen geriliminin ardından Almanya Türkiye'ye gidecek vatandaşlarını "Ne konuştuğunuza dikkat edin. Türkiye'yi eleştiren siyasi açıklamalar ve terör örgütleri yanlısı ifadelerden kaçının" diyerek uyardı.

Alman komedyen Jan Böhmermann'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanmasına izin verildiği şu günlerde, Almanya Türkiye'ye gidecek vatandaşlarına “toplum içerisinde ne konuştuğunuza dikkat edin“ uyarısında bulundu.


Konuştuklarınıza dikkat edin uyarısı
Dışişleri Bakanlığı'nın resmi sayfasında yer alan seyahat uyarılarının “Özel cezai hükümler" başlığı altında yapılan tavsiyede, "Kamuoyu içerisindeki konuşmalarda Türk devletine karşı siyasi açıklamalar yapmak ve terör örgütlerine sempati ifade edebilecek ifadelerden şiddetle kaçınılması önerilir" ifadeleri yer aldı.


Erdoğan'a hakaret eden komedyen Almanya'dan ayrılıyor


Alman mizahçı Jan Böhmermann'a soruşturma açılıyor


Almanya en son Türkiye'ye gidecek vatandaşlarına, diplomatik temsilciliklere terör saldırısı olacağı istihbaratı sonrasında, kalabalık yerlerden uzak durulması, toplu taşım araçlarının kullanılmaması, kamu ve askeri tesislerine yaklaşılmaması yönünde tavsiyelerde bulunmuştu.


Dışişleri Bakanlığı'ndan “Seyahat ve Güvenlik Uyarıları" başlığı altında yapılan açıklamalarda, ülke dışına gidecek Alman vatandaşlarına, gidilen ülkede nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgi verilerek, tavsiyelerde bulunuluyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS