Ukraynalı sağcılara ateş püskürdü!

Ukraynalı sağcılara ateş püskürdü!

Kırım Başsavcısı Natalya Poklonskaya, Kırım’a karşı Ukraynalı aşırı sağcı grupların başlattığı gıda ablukasına ateş püskürdü. Poklonskaya, abluka başlatanların girişimini "nafile çaba" sözleriyle niteledi.

Russia Today’in haberine göre, aşırı sağcı grupların Batı ’nın çıkarı doğrultusunda hareket ettiğini söyleyen Poklonskaya, “Bu sözde abluka, uluslararası hukukun herhangi bir kuralına uymuyor. Ne var ki, bunun azmettiricileri bir şey inşa etmeyi planlamıyor, onlar yalnızca yok edebilir ve varoluşlarını meşrulaştırmaya ihtiyaçları var. Onlar, okyanus ötesi merkezli Batı ülkelerinin çıkarlarına göre hareket ediyor. Onlar, Kırım’la skoru eşitlemeye ve Rusya ’ya zarar vermeye çalıştıkları zaman , ipleri başkasının elinde olan kukla görevini görüyor” ifadesini kullandı.

"Her açıdan başarısız oldu"

Ukraynalı radikallerin Kırım’a gıda teslimatını engelleme girişiminin her açıdan başarısız olduğunu belirten Poklonskaya, Kırım sakinlerinin bu durumdan kaynaklı herhangi bir sıkıntı yaşamadığını vurguladı.


Başını Sağ Sektör’ün çektiği faşist gruplar Kırım’a karşı başlattıkları gıda ablukası kapsamında yol kesip kamyonları durduruyor. Şu ana kadar 200 kamyonun durdurulduğu bildirildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS