Ülkeyi terk ettiler ama kurtulamadılar: Kraliyet çiftinden 'uyarı'

İngiltere'de Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Düşes Meghan Markle'ın Kraliyet ailesinin 'üst düzey' üyeliğini bırakacaklarını açıklaması dünya basınında adeta şok etkisi yaratmıştı. Kraliçe II. Elizabeth adına yapılan yazılı açıklamada çiftin kararlarına saygı duyulmuş ve ayrılık kararları onaylanmıştı. Kararın ardından Meghan Markle Kanada'ya gitmiş ve oğulları Archie ile birlikte yürüyüşte görüntülenmişti. Çiftten o fotoğraflara tepki geldi.İngiltere'de Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Düşes Meghan Markle'ın Kraliyet ailesinin 'üst düzey' üyeliğini bırakacaklarını açıklamıştı.

Olayın ardından Kraliçe II. Elizabeth, Prens Charles, Prens William ve Prens Harry ile acil bir toplantı yapmış, ardından torunu ve ailesinin bu kararını onayladığını duyurmuştu.

Bu kararla da çift zamanlarını dönüşümlü olarak Kanada ve İngiltere de geçirme kararı almış ve Markle Kanada'ya gitmişti. Karar sonrası Prens Harry de bir süre İngiltere'deki işlerini halletmiş dün ise eşi ile çocuğunun yanına dönmüştü.

Geçtiğimiz gün ise Meghan Markle Kanada'da kucağında bebeği Archie ve köpekleri ile yürüyüş yaparken görüntülenmişti.

Görüntülerde kameralara gülümseyen Markle için "Kraliyetten ayrılmak ona yaradı" yorumlarında bulunmuştu.

Ancak çiftin bu görüntülerin yayınlanmasını onaylamadıkları ortaya çıktı.

Prens Harry ve Meghan Markle'ın avukatları, fotoğraflarının Markle'ı gizlice takip eden ve çalılıklara saklanmış paparazziler tarafından çekildiğini belirtti.

Avukatlar, çiftin bu fotoğrafların kullanılmasına izin vermediklerini belirterek Kanada basınını tacizle suçladı ve yargıya taşımaya da hazır olduklarını ifade etti.

Çiftin bu açıklamasına rağmen Kanada'da kaldıkları evin önünde şimdiden çok sayıda gazeteci kamp kurmuş durumda.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS