Ünlü CEO'ya en büyük rakibinden veda filmi!

Ünlü CEO'ya en büyük rakibinden veda filmi! © Reuters

Mercedes Benz’in bağlı olduğu Daimler'in efsanevi CEO'su Dieter Zetsche, emekli olarak görevini devretti. Çalışanları ile son kez bir araya gelen Zetsche'ye en büyük rakibi BMW'den de veda geldi.

Daimler CEO'su Dieter Zetsche 40 yıldır çalıştığı dev şirketten emekli oldu. 


Ünlü CEO uzun yıllar birlikte görev yaptığı çalışanlarda tek tek vedalaştı. Ancak bir veda herkesi şaşırttı... O vedayı yapan Mercedes'in en büyük rakibi BMW'ydi... BMW, sosyal medyada yayınladığı videoda Zetsche'nin 'CEO olarak son gününe' yer verdi.


Filmde Mercedes aracıyla evine bırakılan Zetsche'nin, 'sonunda özgür' mesajıyla beraber BMW i8 Roadster'ına bindiği görülüyor. Videonun kapanışında ise, BMW'nin ünlü CEO'ya "uzun yıllar boyunca ilham verici rekabetin için teşekkürler" mesajı görülüyor. Ancak filmde Zetsche değil, ona benzeyen bir oyuncu rol aldı.


BMW'nin imalı 'veda mesjına' Daimler'den yanıt gecikmedi. Daimler açıklamada, "Bizce patronumuz i8 yerine gerçek beygir gücünü tercih eder. Yine de teşekkürler" dedi.


Efsanevi CEO Zetsche'nin yine de şirketle tamamen kopmayacağı 2021 yılında Daimler'in Danışma Kurulu'na başkanlık etmesi bekleniyor.


İşte iki dev şirket arasındaki o esprili mesaj:


 
Dieter Zetsche kimdir?


Alman iş adamı Dieter Zetsche'nin babası Herbert oğlunun doğumu sırasında Türkiye'de bir baraj projesinde çalışmaydı. Ünlü iş adamı da bu sebeple İstanbul'da doğmuş ve aile 1956'da Batı Almanya'ya dönmüştür.


Üniversite eğitimi sonrası Mercedes Benz’in bağlı olduğu Daimler şirketinde çalışmaya başladı. Yıllar içinde dev firmanın farklı departmanlarında çalışarak kendini kanıtladı ve 30 yıl sonra Mercedes-Benz’in en tepesine tırmanarak CEO’su oldu.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS