Ürdün Kralı II. Abdullah Türkiye'ye gelecek

Video: Ürdün Kralı II. Abdullah Türkiye'ye gelecek
Ürdün Haşimi Kralı II. Abdullah, Cumhurbaşkanı <a class="in-news-link" href="/recep-tayyip-erdogan" target="_blank" title="Recep Tayyip Erdoğan haberleri">Recep Tayyip Erdoğan</a>’ın davetine icabetle 6 Aralık’ta Türkiye’ye ziyarette bulunacak.

Ürdün Haşimi Kralı II. Abdullah, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine icabetle 6 Aralık’ta Türkiye’ye ziyarette bulunacak.

Ürdün Haşimi Kralı II. Abdullah'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak Türkiye'yi ziyaret edeceği bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kral Abdullah, Cumhurbaşkan Erdoğan'ın davetlisi olarak 6 Aralık Çarşamba günü Türkiye'ye gelecek.

Türkiye-Ürdün arasındaki diplomatik ilişkilerinin başlamasının 70'nci yılı kapsamındaki ziyaret sırasında yapılacak görüşmelerde, iki ülke arasındaki siyasi, ekonomik, askeri ve kültürel ilişkiler ile gelecek döneme ilişkin iş birliği imkanları değerlendirilecek.

Görüşmelerde, başta Filistin davası ve Kudüs'ün statüsü olmak üzere Suriye, Irak ve bölgedeki gelişmeler ele alınacak, bölge istikrarı bakımından müstesna bir mesuliyet üstlenmiş bulunan Türkiye ile Ürdün arasındaki iş birliğinin ve eşgüdümün daha da geliştirilmesi üzerinde durulacak.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS