Uyuşturucu baronlarının öldürdüğü 300 kişiye ait toplu mezar bulundu

Uyuşturucu çetelerinin vahşi cinayetler işlediği Meksika'da bir toplu mezar bulundu. 297 kişiye ait kafataslarının bulunduğu Morelos şehrindeki Jojutla bölgesinde ortaya çıkarılan toplu mezarda, uyuşturucu baronları tarafından öldürülen kişilerin bulunduğu düşünülüyor. Adli uzmanlar kimliklerini belirlemek üzere cesetlerden DNA örnekleri alacak.Meksika'nın Veracruz eyaletinde geçen hafta bir toplu mezardan uyuşturucu baronlarının öldürdüğü kişilere ait olduğu sanılan 250 kafatası çıkarılmasının ardından aynı bölgede 47 kafatası daha bulundu.

BBC'nin haberine göre, Veracruz Eyaleti Cumhuriyet Savcısı Jorge Winckler, yaptığı açıklamada, geçen hafta bir toplu mezardan çıkarılan 250 kafatasının ardından aynı bölgede farklı bir toplu mezardan 47 kafatası çıkardıklarını kaydetti.

Winckler, çıkarılan kafataslarından 5'inin kimlere ait olduğunun belirlendiğin, bölgedeki araştırmaların devam ettiğini bildirdi.

Winckler, kafataslarının, uyuşturucu baronları tarafından öldürülerek gömülen kişilere ait olduğunu düşündüklerini açıklamıştı.

Veracruz eyaletinde faaliyet gösteren bazı sivil savunma grupları, kayıpların bulunması için bu tür alanlarda kazı yapmış ve yetkililerden destek istemişti. 
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS