Verilen mektupla şoke oldular: Uçağa son anda alınmadılar

Verilen mektupla şoke oldular: Uçağa son anda alınmadılar

İngiliz havayolu şirketi British Airways, güvenlik endişeleri nedeniyle Mısır'ın başkenti Kahire'ye yapılan uçuşları bir haftalığına askıya aldı. Kararın ardından Alman Lufthansa Havayolları da benzer adımlar attı.

İngiliz havayolu şirketi British Airways güvenlik endişeleri nedeniyle Mısır'ın başkenti Kahire'ye yapılan uçuşları bir haftalığına askıya aldığı açıklamıştı.


British Airways şirketinden yapılan açıklamada "Güvenlik düzenlemelerimizi dünyanın her yerindeki tüm havaalanlarımızda sürekli gözden geçiriyoruz ve daha fazla değerlendirmeye olanak sağlamak için tedbiren yedi gün boyunca Kahire'ye olan uçuşları askıya aldık." ifadeleri kullanılmıştı.


Alınan ani kararı bazı yolcular uçağa binmeden hemen önce pasaport kontrolü esnasında öğrendi. Mağdur yolcular arasında yer alan bir kişi yaşadıklarını Twitter üzerinden anlattı, bir mektupla uçağa binemeyeceğini öğrendiğini ifade etti. 


Mektupta "Üzülerek Kahire'ye olan uçuşunuzun iptal olduğunu bilgilendirmek isteriz. Dünya genelindeki havalimanlarındaki güvenlik düzenlemelerini sürekli olarak gözden geçiriyoruz ve önlem olarak Kahire uçuşlarımızı 7 günlüğüne askıya alıyoruz. Mürettebatımızın ve yolcularımızın güvenliği her zaman önceliğimiz olmuştur. Bu nedenle bir uçuş güvenli değilse asla gerçekleştirmeyiz. Yolculuğunuzdaki aksama için üzgünüz" ifadeleri kullanıldı. Ancak uçuşların tam olarka neden askıya alındığına dair herhangi bir açıklama yapılmadı.Mısır: Kendi iç meseleleri


Kahire Uluslararası Havalimanı İdaresi ise, İngiliz havayolu şirketi British Airways'in, güvenlik endişeleri nedeniyle Kahire'ye yapılan uçuşları bir haftalığına askıya alma kararını "iç meselesi" şeklinde değerlendirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS