hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Vietnam'da bir karaoke barda çıkan yangında 32 kişi öldü

  Vietnamda bir karaoke barda çıkan yangında 32 kişi öldü
  expand

  Vietnam'da bir karaoke barda çıkan yangında en az 32 kişi hayatını kaybetti. Yetkililer, araştırmaların sürdüğünü ve can kaybının artabileceğini açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Euronews'in haberine göre; Vietnam'ın Binh Duong bölgesinde yer alan Thuan An kentinde bulunan bir karaoke barda yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı sanılan yangın kısa sürede ahşap binanın ikinci katını da sardı.

  Görgü tanıkları, yoğun dumanın basamakları kapladığını ve acil çıkışın da bloke olması nedeniyle müşteriler ile çalışanların balkona toplandığını anlattı. Yerel medya balkonda bulunanlardan bazılarının binadan atladığını yazdı.

  İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken ilk olarak 12 olduğu belirtilen ölü sayısının 32'ye yükseldiği kaydedildi. Yaşamını yitirenlerin 17'sinin erkek, 15'nin kadın olduğu ve 8 kişinin cesedinin tuvalette bulunduğu belirtildi.

  Vietnam'da 2018'de bir apartman kompleksinde çıkan yangında da 13 kişi can vermişti. Geçtiğimiz ay da Hanoi'de başka bir karaoke barda çıkan yangında da 3 itfaiyeci hayatını kaybetmişti.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow