Washington'da tarihi sergi

Washington'da tarihi sergi

Batı'da İslam karşıtlığının yoğunlaştığı bir dönemde Koç Grubu’nun ana sponsorluğunda, Doğan Grubu ve THY’nin katkılarıyla ABD'nin başkenti Washington’da “Kuran-ı Kerim Sanatı: Türk ve İslam Eserleri Müzesi’nin Hazineleri” sergisi açıldı.

Vuslat Doğan Sabancı: İslamofobik söylemlere izin vermeyeceğiz


Temel Kotil THY'den ayrılıyor


Diyarbakır'daki Şahi Nine'nin 450 torunu var


Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington, oldukça kapsamlı bir Türk İslam Eserleri sergisine de ev sahipliği yapıyor. "Kur'an-ı Kerim'in Sanatı: Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nin Hazineleri" başlıklı sergide, yüzlerce yıllık 47 adet el yazması Kur'an-ı Kerim, ilk kez ABD'de sanatseverlerle buluşuyor.


Serginin en önemli yanıysa; Batı dünyasında, İslam karşıtlığının oldukça yaygınlaştığı bir dönemde gerçekleşmesi.


"Kur'an-ı Kerim'in Sanatı: Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nin Hazineleri" başlıklı sergi, dünyanın en saygın kültür kurumlarından Smithsonian'a bağlı ünlü sanat mekanı; Galeri Sackler'da kapılarını açtı. Açılışta, bir çok önemli isim hazır bulundu. Koç Holding'in ana sponsorluğunda, Türk Hava Yolları ve Doğan Grubu'nun desteğiyle gerçekleşen sergi ABD için bir ilk niteliğinde. "Kur'an-ı Kerim Sanatı: Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nin Hazineleri" sergisi ile, her biri yüzlerce yıllık 47 adet el yazması Kur'an-ı Kerim, ilk kez ABD'de sanatseverlerle buluşuyor. Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nden getirilen ve İstanbul'dan Herat'a İslam'ın tarihi merkezlerinden derlenen yüzlerce yıllık Kuran-ı Kerimler, 20 Şubat 2017'ye kadar Washington DC'de sergilenecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS