Yemen'de Husi darbesi

Yemen'de Husi darbesi

Yemen'de yönetime el koyan Husiler'e ait mahkeme, Cumhurbaşkanı Hadi ile devlet erkanından bazı isimleri idam cezasına çarptırdı

Yemen'de meşru yönetime darbe yapan Husiler'e ait mahkemenin, Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi ile devlet erkanından bazı isimleri, idam cezasına çarptırdığı bildirildi. 


Husiler'e bağlı haber ajansı SABA'da yer alan habere göre, Sana Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, "Suudi Arabistan öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçlerinden meşruiyete destek için yardım talep eden" Hadi, "büyük ihanet" suçlamasıyla idam cezasına çarptırıldı.


Hadi'nin yanı sıra eski Dışişleri Bakanı Riyad Yasin, Yemen'in ABD Büyükelçisi Ahmed Avad bin Mübarek, Başbakan Yardımcısı Abdulaziz Cebari, eski İstihbarat Başkanı ve Yemen'in Kuveyt Büyükelçisi Ali Hasan el-Ahmedi ve Hadi'nin danışmanları Sultan el-Atvani ile Abdulvehhab el-Anesi'nin de idam cezasına çarptırıldığı kaydedildi.


Mahkemenin ayrıca cumhurbaşkanlığı sıfatını "çalmakla" suçladığı Hadi ve yardımcılarının mal varlıklarına el konulmasına hükmettiği belirtildi.   


Cumhurbaşkanlığından söz konusu karara ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS