Yeminden 10 saat sonra Yunanistan kabinesinde istifa

Yeminden 10 saat sonra Yunanistan kabinesinde istifa

Yunanistan'da yemin etmesinden daha 10 saat bile geçmeden ikinci Çipras kabinesinde kriz çıktı. Yeni kabinede Ulaştırma Bakan Yardımcılığına getirilen Dimitris Kammenos, sosyal medyadaki ırkçı söylemleri yüzünden rekor bir sürede istifa etmek zorunda kaldı.

Koalisyon hükümetinin küçük ortağı milliyetçi Bağımsız Yunanlar mensubu olan Dimitrisi Kammenos'un daha önce sosyal medyadaki hesaplarında yazdığı ırkçı söylemler yüzünden kriz yaşanmıştı.


Yunanistan'da yeni kabine göreve başladı


AB liderlerinin mülteci başlıklı zirvesi için Brüksel'de olan Başbakan Aleksis Çipras, Bağımsız Yunanlar Partisinin lideri ve Savunma Bakanı Panos Kammenos'u arayarak, Dimitris Kammenos'un sosyal medya hesaplarında yeralan ırkçı söylemlerin kendisine ait olması halinde istifa etmesi gerektiğini söylemişti.


Dimitris Kammenos'un, sosyal medya hesaplarından, 11 Eylül saldırılarıyla ilgili, "Unutmayın gökdelenlerde çalışan 2500 Yahudiden hiçbiri o gün işe gitmedi" gibi paylaşımlar yaptığı iddia ediliyor. Kammenos ise hesapların kendine ait olmadığını söylüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS