Yeni Zelanda'da 'mahsur kalan inekler' kurtarıldı

Yeni Zelanda'da 'mahsur kalan inekler' kurtarıldı

Yeni Zelanda'da geçtiğimiz günlerde meydana gelen 7.8 büyüklüğündeki deprem ve ardından yaşanan toprak kayması sonucunda, üç inek otladıkları çayırda mahsur kalmış halde görüntülenmişti. O ineklerin sahipleri tarafından kurtarıldığı açıklandı.

Kullandığı ilaçları bırakınca iyileşti


Türkiye'de yüz nakli olan ilk kadın hayatını kaybetti


Yeni Zelanda'da pazar günü gerçekleşen 7.8 büyüklüğündeki depremde iki kişi hayatını kaybetmişti. Ülke tsunami paniği de yaşamıştı. Deprem sonrası helikopter kamerasına takılan bir görüntü tüm dünyada hızla yayıldı. O görüntüde otladıkları çayırda mahsur kalan üç inek vardı. Çayır tamamen çökse de ineklerin bulunduğu bölgeye bir şey olmamıştı.


Christchurch kentinin 91 kilometre güneyinde meydana gelen depremler tsunamiye de neden olmuştu. Kaikoura kasabası yakınlarındaki bir artçı deprem ise fotoğraftaki ineklerin çayır adacığında mahsur kalmasına yol açtı.


Yeni Zelanda'nın Newshub televizyon kanalı tarafından görüntülenen ineklerden bugün iyi haber geldi. İneklerin etrafının kazılarak kurtarıldıkları belirtildi.


İneklerin sahibi, hayvanları çevredekilerin yardımıyla kurtardıklarını, zeminin çökmesinden korktukları için müdahalenin geciktiğini ifade etti. Söz konusu çiftçi, depremin ardından yaşanan toprak kayması nedeniyle birçok ineğinin öldüğünü sözlerine ekledi.Çiftçi, ineklerin suya ihtiyaç duyduğunu, depremden dolayı çok stres yaşadıklarını, bir ya da iki tanesinin buzağılarını kaybetmiş olabileceğini aktardı.


İki inek daha mahsur kaldı


Mahsur kalan üç inekle ilgili haberden birkaç saat sonra ise aynı bölgede iki ineğin daha benzer şekilde mahsur kaldığına dair görüntüler ortaya çıktı.


Yeni Zelanda basını, fotoğrafları çekilen bu iki ineğin de deniz kıyısındaki Kaikoura kasabasının merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunduğunu bildirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS