Yunanistan'dan Ankara saldırısı için mesaj

Yunanistan'dan Ankara saldırısı için mesaj

Ankara'da dün akşam yaşanan terör saldırısı Yunanistan basınında geniş yer buldu. Atina'dan Ankara'ya iletilen başsağlığı mesajlarında teröre karşı destek ve dayanışma çağrısı yapılırken, Yunanistan hükümeti mesajında “Komşularımızla beraber biz de yas tutuyoruz" ifadelerini kullandı.

İşte Ankara'daki terör saldırısının Yunanistan'daki yansımaları;

To Vima: “Yunanistan'dan Ankara'ya başsağlığı"

Yunan hükümeti “Komşularımızla beraber biz de yas tutuyoruz" mesajını gönderdi. Dün gece Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos adına Türkiye Büyükelçisini arayan genel sekreter Y.Yennimatas Ankara'da yaşanan terör saldırısını kınadığını, Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan'a, Türk halkına ve hayatlarını kaybedenlerin ailelerine Yunan halkı adına başsağlığı dilediğini aktardı.
Başbakan Ahmet Davutoğlu ile telefonda görüşen Aleksis Çipras, kendisinin ve Yunan halkının taziyelerini iletti.

Dışişleri Bakanlığı ise Twitter'da “Komşularımızla beraber yas tutuyoruz. Bu dehşet verici terör saldırısını şiddetle kınıyoruz" mesajını yazdı.

Avgi: “Yüksek tehlike içeren darbe"

Ankara'nın merkezinde gerçekleşen bombalı saldırı beklenmedik gelişmelere neden olabilir. Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan ülkeyi bölmek isteyenlere Türkiye'nin cevap vereceğini açıkladı.
Kathimerini: “Ankara'da yeni saldırı, onlarca ölü"

Askerleri ve vatandaşları hedef alan bombalı saldırıda en az 28 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi ağır yaralandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan ziyaretini, Başbakan Davutoğlu Brüksel ziyaretini iptal etti.

Proto Thema: “Ankara'da katliam. 28 ölü, en az 60 yaralı"

Hedef, asker taşıyan bir araç oldu. Erdoğan “temel savunma hakkından" bahsetti. Başbakan Davutoğlu, Brüksel ziyaretini iptal etti. Çipras Davutoğlu ile telefon konuşmasında bulundu.

Türkiye Millet Meclisi'nden ve askerî merkezlerden 300 metre mesafedeki Merasim sokakta yapılan bombalı saldırıda 28 kişi hayatını kaybetti 61 kişi yaralandı. Doğan Haber Ajansı, patlamanın askeri araçta meydana geldiğini ilk olarak duyurdu. Ankara valisi, askerî bir aracın yoldan geçtiği sırada bombanın patladığını açıkladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS