Yurt odasında şüpheli ölüm: Asılı halde bulundu

İngiltere'de Durham Castle Üniversitesi'nde başarılı bir öğrenci olan, ponpon takımında yer alan mutlu bir ilişki yaşayan genç Alexandra Wilshaw, yurt odasında ölü bulundu.İngiltere'de Alexandra Wilshaw adlı genç çevresindekilere göre neşe dolu ve mutlu biriydi.
Ancak üniversitedeki ponpon takımında da yer alan başarılı genç olan Alexandra herkese göstermese de stres ve anksiyate bozukluğu için doktora gidiyordu.
Yine iddialara göre Alexandra'nın durumunun ciddi olmadığı, depresyon yaşamadığı ve bu konuda uzun süreli psikolojik tedavi görmediği belirtildi.
Fakat geçtiğimiz haftalarda genç kızdan acı haber geldi ve Alexandra, Durham Üniversitesi'ndeki yurt odasında asılı halde bulundu.
Genç kadının yakınları ve dostları, Alexandra'nın ölümü ile yasa boğuldu.
Otopsi raporu olayı intihar olarak açıkladı.
Genç kadının annesi olaydan sonra psikolojik sağlığın önemine değindi ve intiharı önlemeye yönelik para toplamayı amaçlayan 'Alexandra'nın Farkındalık Kampanyası' kurduğunu açıkladı. Anne Wilshaw bu kampanya ile üniversitede sorun yaşayan gençlere psikolojik destek olmayı hedefliyor.
Arkadaşları ise kendi deyimleriyle 'ufak stresler dışında mutlu görünen' Alexandra'nın ölümünü kabullenemedi.
Genç kadının ölümünün araştırılmasını öneriyor. Ancak intihara yönelik kanıtlar nedeniyle soruşturma olmayacağı belirtiliyor.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS