e-Okul giriş: Veli Bilgilendirme Sistemi sınav sonuçları

e-Okul giriş: Veli Bilgilendirme Sistemi sınav sonuçları

e-Okul VBS, Veli Bilgilendirme Sistemi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi sayfalarından olup, eğitim gören öğrenciler için hazırlanmış bilgilendirme sistemidir. Öğrenciler için hazırlanan bu sistemde: Sınav sonuçları, devamsızlık bilgisi, ders programları bulunmakta. Birçok veli, okula gitmeden öğrencinin son durumunu görebiliyor. Ayrıca öğrenciler ders notlarını ve devamsızlık durumunu bu sistem üzerinden bakabilir. Okulların kapanmasına az bir süre kala sınav sonuçları açıklandı. İ

e-Okul giriş, kısacası öğretmenlerin, öğrencilerin ve velilerin sistem üzerinden işlem yapabildikleri, sorgulayabildikleri internet sitesi.  Okulların kapanmasına az bir süre 3'üncü ve son sınavlara giren öğrenciler sınav sonuçlarını görebiliyor. Sınav sonuçlarının yanı sıra devamsızlık durumunuı yakından takip edebilme durumu mevcut. Öğrencilerin merak ettiği ikinci dönem devamsızlık sıfırlanıyor mu sorusuna MEB'ten cevap geldi: İlk dönem devamsızlık kaldığı yerden devam ediyor. İşte sisteme dair önemi bilgiler...


2018 YILINDA OKULLAR NE ZAMAN TATİLE GİRİYOR?


Haber içeriğinde sistem içerisinde yer alan "içindekiler" bölümü ile sisteme nasıl giriş yapılacağına dair kısa bir açıklama bulunuyor. Aşağıda yer alan videoda ise bu sene liseye giriş sınavında yapılması gerekenleri eğitim uzmanı açıklıyor.


BU SENE SINAV NASIL OLACAK? NEYE DİKKAT EDİLMESİ GEREKİYOR?Bakanlığın internet sayfasında iki bölüm bulunuyor: Yönetim Bilgi Sistemi ve Veli Bilgilendirme Sistemi. Yönetim Bilgi Sistemi’ne idareciler ve öğretmenler giriş yapabiliyor. Okul müdürleri, sınavlara dair gerekli belgeleri buradan çıkartabiliyor. Veli Bilgilendirme Sistemi’nde ise veliler ve öğrenciler neleri görebiliyor sorusuna MEB şu şekilde açıklama getirdi: Devamsızlık durumu, sınav sonuçları, şube başarı ortalaması, karne notları, sınav tarihleri, aldığı belgeler, yılsonu notları, haftalık ders programı, sınıf bilgileri, nakil durumu.


SİSTEME GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ


e-OKUL VBS GİRİŞ SİSTEMİ


Genel olarak velilerin ve öğrencilerin e-Okul'a giriş olarak tanımladıkları işlem aslen VBS'ye yani Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriştir. VBS'ye giriş yapılacak öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri, tercih sonuçları gibi verilere ulaşılabilir. Peki e-Okul VBS girişi nasıl yapılır? E-okul VBS girişi için ilk adımda bilgilerine erilmek istenen öğrencinin T.C kimlik ve okul numaraları ilgi alanlara girilmeli. Bunların hemen yanında yer alan güvenlik numaraları (siteye giren herkes için farklı) “Resimdeki Rakamlar” kutusuna yazıldıktan sonra “Giriş” butonuna tıklanarak VBS'ye giriş yapılabilir.


Bunun için öncelikle internet bağlantısının olduğu herhangi bir akıllı cep telefonundan ya da bilgisayardan internet erişimi sağlayın ve karşınıza açılacak sayfada resmi e- okul web sayfasına tıklayın. Burada öğrenciye ait olan bazı bilgiler istenmektedir. Bu bilgiler ise öğrencini T.C kimlik numarası ve eğitim gördüğü okulda kullandığı okul numarasıdır. Bu bilgileri uygun boşluklara eksiksiz bir şekilde yazdıktan sonra giriş butonuna basın.


2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM TAKVİMİ


Milli Eğitim Bakanlığın, ilk dönem için okulların ne zaman kapanacağını açıkladı. Buna göre ilk dönem okullar 19 Ocak 2018 tarihinde kapanıyor. Öğrenciler 15 tatile giriyor. Okullar 5 Şubat 2018 tarihinde açılıyor. Yaz tatiline ise 8 Haziran 2018 tarihinde giriliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS