MEB açıkladı: e-Okul VBS 'takdir teşekkür' hesaplama 15 tatil ne zaman başlıyor?

MEB açıkladı: e-Okul VBS 'takdir teşekkür' hesaplama 15 tatil ne zaman başlıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), e-Okul VBS giriş sayfasında sınav sonuçları ve devamsızlık notları açıklandı. Gözler karne gününe çevrildi, öğrenciler şimdiden 'taktir teşekkür' hesaplama içerisine girdi. Hesaplama Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sayfasında yapılıyor. Öte yandan 15 tatil ne zaman başlıyor, ne zaman sona eriyor? Öğrenciler kaç gün tatil yapacak sorularının cevabı netleşti. Kurum tarafından yapılan resmi açıklama haber içeriğimizde...

e-Okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) giriş ile öğrenciler ve veliler sınav sonuçlarına dair resmi bilgileri alabiliyor. Okulların kapanmasına az bir süre kala karne notları öğretmenler tarafından girilirken, öğrenciler aldıkları sınav notları ve sözlü notları üzerinden bilgi sahibi olabilmekte. Karne notlarına dair sistem EBA'da yapılabilmekte. EBA’da ise ders notlarına dair öğrencilere yardım edilecek birçok konu, takdir ve teşekkür hesaplama öğrenciler tarafından yapılabiliyor. İşte iki sisteme dair bilinmesi gerekenler…


E-OKUL VBS (VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ) GİRİŞ


Sayfaya girildiğinde en üst sağ tarafında MEB Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nın altında “Diploma Doğrulama” ve Yardım Masası bulunmakta. Diploma Doğrulama sayfasında 2008 yılından sonra Açık Öğretim kurumlarında okuyan öğrenciler sorgulama yapabiliyor. Yardım Masası sayfasında ise direkt olarak MEBBİS sayfasına yönlendirme yapılıyor.


Öğrencilerin ve velilerin sayfada gireceği yer ise “Veli Bilgilendirme Sistemi” bölümüdür. Sayfanın sağ tarafında olan bu bölümde öncelikle: Resimdeki rakamlar (üst tarafta çıkar), Öğrenci T.C. Kimlik Numarası ve Öğrenci Okul Numarası bulunmakta. Veli veya öğrenci sisteme girdiğinde, ikinci güvenlik sorusu olan fotoğraf bölümü çıkıyor. Öğrenci veya Veli, sisteme girilmesi istenen öğrencinin fotoğrafına tıklayarak: Sınav sonuçları, devamsızlık, haftalık ders programlarını görebiliyor.


E-OKUL GİRİŞ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ


EBA TAKTİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA


Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sisteminde, öğrenciler internet olmaksızın e-Okul sisteminde sınav sonuçları ve sözlü notlarını gördükten sonra, taktir ve teşekkür hesaplama yapabiliyor. Bu işlemler ‘internet’ olmadan da yapılabilmekte.


İŞLEM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ (Sayfada nasıl işlem yapılacağına dair bilgi mevcut)


15 TATİL (SÖMESTR TATİLİ) NE ZAMAN BAŞLIYOR NE ZAMAN SONA ERİYOR


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrencilerin beklediği yarıyıl tatili konusunda resmi açıklama yaptı. Bakanlığın sayfasında yapılan açıklamaya göre 15 tatil, 19 Ocak 2018 Cuma günü başlıyor, 4 Şubat 2018 tarihinde sona eriyor. Tatil toplam -hafta sonu da dahil olmak üzere- 16 gün sürüyor. Öğrenciler ikinci eğitim-öğretim dönemine 5 Ocak 2018 tarihinde, Pazartesi günü başlayacak.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS