17 Eylül EBA TV lise ders saatleri ve ders programı lise 2020! TRT EBA TV lise canlı izle internetten

17 Eylül EBA TV lise ders saatleri ve ders programı lise 2020! TRT EBA TV lise canlı izle internetten

17 Eylül EBA TV lise ders saatleri ve ders programı lise 2020! TRT EBA TV lise canlı izle internetten

17 Eylül Perşembe bugün hangi ders var? MEB tarafından okullarda uzaktan eğitim süreci 31 Ağustos günü başladı. Lise öğrencileri TRT EBA TV ekranlarından dersleri canlı ve anlık olarak takip edebilmektedir. Öğrenciler aynı zamanda ders tekrarlarına katılabildiği gibi online sınavlar da olmaktadır. Dersleri izlemek veya tekrar derslerini kaçırmak istemeyen öğrenciler için uzaktan eğitim ders programı, ders tekrarları ve yayın akışı belli oldu. Lise 9. 10. 11. 12. sınıf öğrencileri eba.gov.tr Lise şeklinde araştırma yapmaktadır. İşte EBA TV ders programı Lise! TRT EBA TV Lise ders programı ile tekrar dersi saatleri kaçta? İşte MEB ile yayınlanan 31 Ağustos-18 Eylül Lise ders programı! Canlı EBA TV izle!

31 Ağustos yani bugün başlayan uzaktan eğitimle öğrenciler TRT EBA TV ders programı üzerinden canlı takip yapabilecek. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan 31 Ağustos 18- Eylül ders programı, ders tekrarı saatleriyle Lise öğrencileri hangi dersi saat kaçta işleyeceklerini öğrenebiliyor. Peki EBA TV ders programında hangi dersler var? Lise tekrar dersleri saati kaçta? İşte, EBA ders tekrar saatleri, yayın akışı ve 31 Ağustos-18 Eylül Lise haftalık ders programı listesi 

17 Eylül EBA Lise ders programı 

31 Ağustos uzaktan eğitim ders saatleri açıklandı. EBA TV ilkokul kanalında saat 09:00 ve 10:00'da 1. sınıflar için eğitim verilecek. Geçtiğimiz yıl saat 09:00’da 1. sınıf dersleri başlamış, 10:00’da 11:00’a kadar ise 2. sınıflar için eğitim verilmişti. Liseler için ise 09:00’da 9. sınıf dersleri anlatılmıştı. EBA TV ortaokul ders programı ise ilk olarak 5. sınıf dersleri ile başlıyor.

EBA TV Lise ders tekrar saatleri: 15.30 - 21.30

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yeni eğitim öğretim yılının yarın başlayacağını anımsatarak, "Öğrencilerimizle buluşabileceğimiz EBA canlı ders programımız da hazır. Detaylı bilgi için http://eba.gov.tr ve http://uzaktanegitim.meb.gov.tr adreslerine başvurabilirsiniz." cümlelerini kullandı.

''BU ÜLKENİN SİZE İHTİYACI VAR''

Selçuk, iyi dersler dileğinde bulunduğu öğrencilere, şöyle seslendi: "Sizden büyük bir ricam var. Lütfen bizim için okuyun, yazın, derslerinizi izleyin, canlı dersleri kaçırmayın, konuşun, anlatın, fikrinizi ifade edin. Bu ülkenin size, çabanıza ve enerjinize ihtiyacı var."

Paylaşımda ayrıca 1'inci sınıflar hariç, 2-12'nci sınıf öğrencilerinin canlı ders programı tablosuna yer verildi.