Ankara'da, İstanbul'da okullar tatil mi, kaç gün? 16 Şubat 2021 yüz yüze eğitime ara verilen iller hangileri?

A A

16.02.2021 - 08:36 Son Güncelleme:

Son dakika haberine göre yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle birçok ilde yüz yüze eğitime ara verildiği açıklandı. 15 Şubat'ta başlaması beklenen yüz yüze eğitim valiliklerden yapılan açıklamalar ile 17 Şubat'a ertelendi. Peki, bugün hangi illerde okullara kar tatili verildi? Ankara'da, İstanbul'da okullar tatil mi, kaç gün? İşte 16 Şubat 2021 yüz yüze eğitime ara verilen iller..

Ankara'da, İstanbul'da okullar tatil mi, kaç gün? 16 Şubat 2021 yüz yüze eğitime ara verilen iller hangileri?

Kar yağışı nedeniyle, eğitim öğretime bazı illerde ara verildi. 15 Şubat'ta başlaması beklenen yüz yüze eğitim valiliklerden yapılan açıklamalar ile 17 Şubat'a ertelendi.

Bugün hangi illerde okullara kar tatili verildi?

25 Ocak Pazartesi günü başlayan yarıyıl tatili sonrası, ikinci döneme birçok il 17 Şubat tarihinde geçecek. Niğde, Bartın, Yalova, Bursa Isparta, Kastamonu, Tekirdağ, Bolu, Yozgat, Kırşehir, Kırıkkale, Giresun, Çorum, Bartın, Zonguldak, Düzce, Kocaeli ile Konya'nın Çeltik, Sarayönü, Seydişehir, Bozkır, Yunak ve Doğanhisar ilçelerinde yüz yüze eğitime bir gün ara verildiği ve uzaktan eğitimle devam edileceği belirtildi. Açıklamada, engelli kamu çalışanlarının da idari izinli sayılacağı kaydedildi.

 

Ankara'da, İstanbul'da okullar tatili mi, kaç gün?

İstanbul Valiliği de eğitime 2 gün ara verildiğini bildirdi. İstanbul'da yüz yüze eğitime 17 Şubat 2021 tarihinde geçilecek. 

Ankara Valiliği'nden okullar ile ilgili kar tatili açıklaması yapılmazken, kent genelinde devam eden kar yağışı nedeniyle zorunlu haller dışında özel araçlarla trafiğe çıkmama çağrısında bulundu. Valiliğin paylaşımında, trafik yoğunluğunu ortaya koyan fotoğraflar da yer aldı.