Açık Öğretim Fakültesi: AÖF sınav yerleri giriş belgesi ne zaman açıklanacak?

Açık Öğretim Fakültesi: AÖF sınav yerleri giriş belgesi ne zaman açıklanacak?

Açık Öğretim Fakültesi tarafından yapılacak olan vizelere dair merak edilen soru, AÖF sınav yerleri giriş belgesi ne zaman fakültenin sayfasında yer alacak? İlk defa fakülteye kayıt olan öğrenciler için sorular ve cevaplar haber içeriğimizde yer alırken, dikkat edilmesi gereken maddeler nelerdir?

AÖF sınav yerleri giriş belgesi fakülte tarafından sınavdan 7-10 gün içerisinde resmi web sitesinde yayınlanıyor. Sınavlara girecek olanlar için önemli bir hatırlatma: Belge olmadan sınava girmek yasaktır. Belgenin yanında sınava girecek olan öğrenci, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik kartını veya ehliyet kartını getirmesi zorunludur. Haber içerinde; sınavların başlama tarihi, sınavlarda kaç soru sorulduğu, sınavda dikkat edilmesi gereken maddeler ve sınav soruları hangi sitede yayınladığına dair başlıklar bulunmakta... İşte sınava dair sorular ve cevaplar...

VİZE SINAVLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

AÖF vize sınavları 25 Kasım 2017 tarihinde başlıyor, 26 Kasım 2017 tarihinde sona eriyor. Sınavlarda iki oturum saati vardır. Sabah saatlerinde sınavlar 09:30’da başlıyor. Öğleden sonra sınavlar ise 14:00’de başlıyor.

KAÇ SORU SORULUYOR HER DERS İÇİN KAÇ DAKİKA VAKİT AYIRILIYOR?

Her ders için 20 soru sorulmaktadır ve 20 soruya Fakülte 30 dakikalık vakit ayırıyor.

AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİNİN AÇIKLANACAĞI SİTEYE GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

SINAVDA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

1.    Sınava gireceğiniz binayı, sınavdan en geç 1 gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.

2.    Sınava girebilmeniz için gerekli olan "Sınav Giriş Belgesi" ve "Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik" (Fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport) belgelerinizi sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.

3.    Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye izin verilmemektedir.

4.    Sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.

5.    Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.

6.    Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurunuz.

7.    Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

8.    Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.

9.    Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.

10.  Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.

BİREYSEL SINAV TUTANAĞI HANGİ DURUMLARDA DÜZENLENİR? İŞTE 9 MADDE

·         Sınav kurallarına ve sınav görevlilerinin uyarılarına uymamak, sınav düzenini bozmak,

·         Kâğıt, kitap, defter, not vb. dokümanları; pergel, açıölçer, cetvel vb. araçları; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazlarını; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneleri yanında bulundurmak,

·         Alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunan hesap makineleri kullanmak,

·         Sınav sırasında kalem, silgi vb. araç-gereç paylaşımında bulunmak,

·         Cevapları, cevap kâğıdı dışında bir yere yazmak ve sınav salonundan dışarı çıkarmak,

·         Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava girmek,

·         Sınava girebilmek için gerekli belgeleri eksik olduğu halde sınava katılıp, cevap kâğıdında işaretleme yapmak,

·         Sınav görevlileri tarafından öğrencinin kimliğinden şüphe duyulması,

·         Cevap kâğıdını ve/veya soru kitapçığını sınav görevlilerine eksiksiz ve sağlam bir şekilde teslim etmemek, sınav salonu dışına çıkarmak.

SORULAR NEREDE YAYINLANIYOR?

Sınav sonrası pazar günü veya pazartesi günü sorular ve cevaplar e-Kampüs'te yayınlanıyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS