AÖL 1.dönem sınavları ne zaman, saat kaçta yapılacak? AÖL sınav giriş belgeleri ne zaman açıklanacak?

AÖL 1.dönem sınavları ne zaman, saat kaçta yapılacak? AÖL sınav giriş belgeleri ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre AÖL sınav tarihleri ve sınav takvimi belli oldu. Peki, AÖL 1.dönem sınavları ne zaman, saat kaçta yapılacak? AÖL sınav tarihleri ve sınav takvimi detayları haberimizde.

Belli sebeplerden ötürü liseyi açıktan bitirmek zorunda kalan vatandaşlar 1.dönem sınav tarihlerini araştırmaya koyuldu. Açık lisede öğrenim gören öğrenciler kayıt yenileme ve ders seçimi işlemlerini tamamlamıştı. Şimdi ise sınav tarihleri mercek altına alındı. AÖL 1.dönem sınavları ne zaman, saat kaçta yapılacak?

MEB tarafından yayınlanan takvime göre, 2020 AÖL sınav tarihleri ve sınav takvimi belli oldu. İşte AÖL sınav tarihleri ve sınav takvimi..

AÖL SINAVLARI NE ZAMAN? AÖL 1.DÖNEM SINAV TARİHLERİ

2020-2021 AÖL 1. dönem sınav giriş yerleri 2 Aralık Çarşamba günü erişime açılacak. AÖL 1. dönem sınavı 5-6 Aralık 2020 tarihlerinde uygulanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan konu ile ilgili açıklama geldi:

05-06 Aralık 2020 tarihlerinde yapılacak olan Açık Öğretim Kurumları 2020-2021 I.Dönem Sınavına girecek olan öğrencilerin yerleştirme işlemleri tamamlanmış ve kullanılacak binalar ile öğrenci sayıları Mebbis Bina Modülü'ne işlenmiş olup baskı işlemine geçilmiştir.

Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi sınavları ile Açık Öğretim Ortaokulu sınavının 1.oturumu Cumartesi günü saat 09.30'da ve 2.oturumu Cumartesi günü saat 14.00'te; Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi sınavlarının 3.oturumu Pazar günü saat 09:30'da başlayacaktır.

Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi sınavlarının oturum süresi 180 dakika, Açık Öğretim Ortaokulu sınavının oturum süresi ise 150 dakika olarak uygulanacaktır.

AÖL SINAVLARI NASIL YAPILIYOR?

MEB Açık Lise AÖL sınavları, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün belirlediği okullarda merkezi sistemle düzenlenmektedir. Her soru 4 seçenekli olacak. Her dersten 20 soru sorulacak. Her doğru yanıtın değeri 5 puan olacak. Yanlış yanıtlar doğru yanıtları götürmeyecek. Sınavların değerlendirilmesi Açık Öğretim Lisesi yönetmeliğine göre yapılıyor.

AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2020-2021 AÖL 1. dönem sınav giriş yerleri 2 Aralık Çarşamba günü erişime açılacak. AÖL sınav yerleri AÖL. gov.tr adresinden öğrenci şifre ve T.C kimlik numarasıyla öğrenilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS