e-Devlet KYK yurt yedek sonuçları sorgulama 2021! KYK 3.yurt yedek sonuçları açıklandı mı?

e-Devlet KYK yurt yedek sonuçları sorgulama 2021! KYK 3.yurt yedek sonuçları açıklandı mı?

e-Devlet KYK yurt yedek sonuçları sorgulama 2021! KYK 3.yurt yedek sonuçları açıklandı mı?

KYK 2021 yurt yedek sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. KYK yurt başvuru sonuçlarını öğrenen öğrenciler kayıtlarını tamamladılar. İlk kayıt ücreti 19 Eylül’e kadar yatırıldı. Şimdi ise yedek sırada olanlar için yerleştirme süreci devam edecek. KYK yedek yurt sonuçları ilk üç açıklaması eylül ayı içerisinde yapılacak. Peki, KYK yurt yedek sonuçları açıklandı mı? İşte KYK yurt yedek sonuçları sorgulama e-Devlet 2021..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

KYK yurt sonuçlarının geçtiğimiz hafta açıklanmasının ardından gözler yurt yedek sonuçlarına çevrildi. Yedek sıralamalarla ilgili pek çok detay barınma ihtiyacı olan öğrenciler tarafından son dakika merak ediliyor. Yurtlara yerleşen öğrenciler sonrasında KYK tarafından yedek listeleri yayınlandı. 19 Eylül’de ilk kayıt ücretlerinin yatırılmasının ardından gözler yedek listelerin yerleştirmelerinde olacak. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada konu ile ilgili bilgi verildi.

KYK YURT YEDEK SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Yedek sırası bekleyen öğrenciler için ilk yedek yerleştirme 20 Eylül’de, ikinci yedek yerleştirme 23 Eylül’de, üçüncü yedek yerleştirme ise 27 Eylül’de gerçekleştirilecek. Yedek yerleştirmeler sonraki haftalarda da her pazartesi ve perşembe günleri yapılmaya devam edecek. KYK yurt yedekleri bakanlık tarafından belirlenen tarihlerde açıklanıyor. Sonuçlar belli oldukça http://sonuc.gsb.gov.tr internet adresinde öğrenciler sonuçlara erişebilirler.

KYK YEDEK YURT SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

YURT ÜCRETİ ÖDEMESİ NASIL YAPILIR?

Yurt ücretleri aylık olarak tahsil edilir. Kayıtlarda kayıt gününün de ücreti alınır. Kayıt sildirmelerde ise işlem gününden sonraki günlerin ücreti iade edilir. Yurt ücretleri en geç takip eden ayın onu saat 23.59’a kadar banka aracılığıyla ödenir. Yurt hakkı kazanan öğrencilerin öncelikle kendilerine verilen süre içerisinde Ziraat Bankası şubelerinden, ATM’lerinden veya https://kyk.ziraatbank.com.tr/ internet adresinden ilk kayıt ücretini ödemeleri gerekiyor. İlk kayıt ücreti içerisinde güvence bedeli ve gün bazında yatak ücreti yer alıyor.

Ödenmesi gereken ilk kayıt ücreti, T.C. kimlik numarasıyla ödeme ekranlarından sorgulama yapıldığında otomatik olarak ekrana çıkıyor. Süresi içerisinde ilk kayıt ücretini ödemeyen öğrencilerin yurt hakkı geçersiz sayılacak. İlk kayıt ücreti, öğrencinin yerleştirildiği yurda ve yerleştirilme tarihine göre farklılık gösteriyor. Yerleştirme işlemini takip eden ay itibarıyla sadece aylık yurt ücreti ödeniyor. Güvence bedeli ise bir defaya mahsus alınıyor ve yurttan kayıt sildirdiğinde öğrenciye iade ediliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

KYK yurt tiplerine göre yurt ücretleri ne kadar? 1.tip, 2.tip, 3.tip, 4.tip, 5.tip, 6.tip KYK yurt özellikleri..