E-kurs eba gov tr girişi - eba kurs seçimi! Öğrenci ve öğretmen DYK e-kurs başvuru!

E-kurs eba gov tr girişi - eba kurs seçimi! Öğrenci ve öğretmen DYK e-kurs başvuru!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Destekleme ve Yetiştirme Kursları yani DYK öğretmen ve öğrenci başvuruları merak ediliyor. Öğrencilerin hayatları süresince destek kurslarına başvurular belirlenen tarihlerde yapılıyor. EBA e kurs DYK öğretmen ve öğrenci başvuruları E-Kurs Modülü üzerinden yapılmaya başlandı. Peki ama E kurs DYK başvurusu nasıl yapılır? İşte DYK e kurs öğretmen ve öğrenci girişi!

Öğretmenleri ve öğrencileri Destekleme ve Yetiştirme Kursları DYK başvuru stresi sardı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2020-2021 eğitim öğretim yılı için Destekleme ve Yetiştirme (DYK) kurslarına ilişkin takvim ve detayları yayınlandı. E-kurs girişi nasıl yapılır? Destekleme ve Yetiştirme Kursu e-kurs başvuruları öğrenci ve veliler tarafından sıkça sorgulanıyor. Başvurular ise e-kurs sistemi üzerinden gerçekleşiyor. Öğrencilerin eğitim hayatı boyunca destek göreceği kurs programı büyük avantaj sağlamaktadır. Öğrenciler yeni bir iş kolu bile öğrenebilmektedir. En önemlisi ise bu kurslar sayesinde büyük bir hobi edinebilir. Peki ama E kurs DYK başvurusu nasıl yapılır? MEB ile EBA e kurs DYK öğretmen ve öğrenci başvuru ekranı ve takvimi

E-Kurs EBA başvuruları ne zaman?

E-kurs EBA sistemi üzerinden yapılabilen başvurular öğretmenler için 28 Ağustos'ta öğrenciler için ise 30 Ağustos'ta sona erecek. Destekleme ve Yetiştirme Kursları öğretmen ve öğrenci başvuruları devam etmektedir. 

DYK başvurusu nasıl yapılır?

Başvurular, https://odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya https://e-kurs.meb.gov.tr internet adresinden e-Kurs Modülü üzerinden gerçekleştirilir. Kurs başvurularını zamanında yapma sorumluluğu öğretmenlere aittir.

EBA EKURS BAŞVURU EKRANI

Kurslarda görev almak isteyen öğretmenler, Bakanlıkça yayımlanan kılavuzda belirlenen takvime göre e-Kurs Modülü üzerinden veya millî eğitim müdürlüklerine şahsen başvuruda bulunur.Kurslarda görev alacak öğretmenler, başvuruda bulunan öğretmenler arasından veli ve öğrencilerin tercihleri de dikkate alınarak görevlendirilir. Kurslarda, belirtilen nitelikleri taşımaları kaydıyla diğer okullarda görevli öğretmenlerden görevlendirme yapılabilir.

Kadrolu/sözleşmeli öğretmenler, kurs merkezi tarafından belirlenen derslerden Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No’lu Kararı çerçevesinde; atama branşları ile okutabilecekleri diğer derslerden kurs başvurusunda bulunabilirler.

Kadrolu/sözleşmeli öğretmenler, iş takviminde belirtilen başvuru süresi içinde kadrolarının veya MEBBİS’te görevlendirme kayıtlarının bulunduğu ilçe sınırlarında bulunan kurumlardan birisini tercih edebilir. Tercihleri dışında da görev almak isteyen öğretmenler e-Kurs Modülü üzerinden ilçedeki öğretmen ihtiyacı bulunan herhangi bir kurs merkezinde görev alma talebinde bulunur.

Kurslarda görev almak isteyen ücretli öğretmenler, aday öğretmen olarak atama şartlarını taşımaları hâlinde, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No’lu Kararı çerçevesince okutabilecekleri derslerden e-Kurs Modülü üzerinden kurs başvurusunda bulunabilirler.

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI TAKVİMİ

2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılı destekleme ve yetiştirme kursları iş takvimi

1- 18-20 Ağustos 2020 tarihleri arasında, kurs merkezi başvurularının alınması ve il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması.

2- 21-25 Ağustos 2020 tarihleri arasında, öğretmen başvurularının alınması ve ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması.

3- 26-30 Ağustos 2020 tarihleri arasında, öğrenci başvurularının alınması.

4- 31 Ağustos 2020 tarihinde, kurs sınıflarının oluşturulması ve derslerin başlaması.

5- 6 Haziran 2021 tarihinde, kursların tamamlanması.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS