YKS ek tercih boş kontenjan 2020 - Hangi üniversitelerde boş kontenjan var? 2020 yks boş kontenjanlar listesi

YKS ek tercih boş kontenjan 2020 - Hangi üniversitelerde boş kontenjan var? 2020 yks boş kontenjanlar listesi

2020 YKS sonuçlarına göre adaylar tercihlerini yaptı ve merkezi yerleştirme işlemleri tamamlandı. YKS ek yerleştirme ile ilgili araştırmalar sonuçlar sonrasında yapılmaya devam ediliyor. Boş kontenjanlar merak ediliyor. YKS ek yerleştirme sonuçları merkezi yerleştirmelerin açıklanması ardından gündeme geldi. Herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen YKS ek yerleştirmeleri için tercih yapabilecek. YKS tercih sonuçları ardından boş kontenjan bilgisi de geldi. Peki, 2020 YKS ek tercihleri ne zaman? YKS boş kontenjanları paylaşıldı! YKS ek yerleştirme taban puanları açıklandı mı?

ÖSYM tarafından açıklanan akademik takvime göre YKS tercihleri 6-14 Ağustos tarihleri arasında tamamlanmıştı. YKS tercih sonuçları ise tercihlerden 12 gün sonra açıklandı. Tercih sonuçları 26 Ağustos’ta erişime açıldı. Herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen adaylar şimdi YKS ek tercih sürecini merak ediyor. Peki, YKS ek tercih boş kontenjanlar belli oldu mu? Ek yerleştirmeler nasıl yapılacak, ne zaman başlayacak?YKS ek yerleştirme için tercih tarihleri henüz duyurulmadı. Ancak üniversite kayıtlarının tamamlanması ardından üniversite ek yerleştirme sürecinin başlaması bekleniyor. 2019 yılında YKS yerleştirme sonuçları 6 Ağustos’ta açıklanmış, ek tercihler ise 5-11 Eylül 2019 tarihlerine kadar devam etmişti. 2020 YKS ek yerleştirmelerinin de eylül ayı içerisinde başlaması bekleniyor. İşte YKS ek tercih boş kontenjanlar 2020 listesi

Ek kontenjan 2020 son durum

ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis Aygün, Twitter'da yerleşen aday sayıları ile boş kontenjanları paylaştı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçları raporunu yayımladı. Rapora göre, 753 bin 461 aday tercihlerinden birine yerleşti, programlardaki doluluk oranı ise yüzde 90'ı aştı.

YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından yerleştirme sonuç raporunu yayımlayan YÖK, raporda ÖSYS'ye başvuran aday sayılarında yıllar itibariyle artış yaşandığını, yükseköğretime olan talebin giderek artmaya devam ettiğini belirtti. Ayrıca, ÖSYS'ye başvuran aday sayısı 2006 yılında 1 milyon 678 bin 383 iken, 2017 yılında bu sayı 2 milyon 265 bin 844'e, 2018 yılında 2 milyon 381 bin 412'ye, 2019 yılında ise 2 milyon 528 bin 31'e ulaştı.

YKS ek tercih kimler yapabilir?

YKS ek tercihin yapılması için adayların herhangi bir programa yerleşmiş olmamaları gerekmektedir. Konuyla ilgili haberimizi inceleyebilirsiniz. YKS ek tercih kimler yapabilir?{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS