İl dışı atama ihtiyaç listesi 2021: İl dışı atama başvurusu nasıl yapılır?

İl dışı atama ihtiyaç listesi 2021: İl dışı atama başvurusu nasıl yapılır?

İl dışı atama ihtiyaç listesi 2021: İl dışı atama başvurusu nasıl yapılır?

MEB tarafından gerçekleştirilen 2021 il dışı tayin başvuruları öğretmenlerin gündeminde. Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri için başvurular 30 Temmuz- 3 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Peki, il dışı atama başvurusu nasıl yapılır? İşte İl dışı atama ihtiyaç listesi 2021 ile ilgili bilgiler..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

MEB tarafından gerçekleştirilen 2021 il dışı tayin başvuruları 30 Temmuz itibariyle başladı. İl dışı yer değiştirme başvuru işlemleri belirlenen takvim doğrultusunda 3 Ağustos’a kadar alınacak. Tayin başvuruları öncesinde kontenjan ve ihtiyaç listesi göz önüne alınacak. Atamalar ihtiyaç listesinde yer alan iller doğrultusunda gerçekleştirilecek. Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri 4 Ağustos’ta sonuçlandırılacak.

İL DIŞI ATAMA 2021 BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İl dışı atamaları için işlemler, http://mebbis.meb.gov.tr veya http://personel.meb.gov.tr adreslerinden gerçekleştirilecek. Başvuran öğretmenlerin belirtilen adreslerinde yer alan elektronik başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. 

Yer değiştirme isteğinde bulunacak öğretmenler; Elektronik Başvuru Formu'na yansıtılacak kimlik, öğrenim, Bakanlık atama alanı, hizmet süresi, hizmet puanı ve benzeri bilgilerini başvuru yapmadan önce MEBBİS e-Personel Modülünden (Özlük) kontrol ederek yanlış ya da eksik bilgilerinin düzeltilmesini belgeye dayalı olarak eğitim kurumu, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerinden talep edeceklerdir.

Atamalar tercih ve hizmet puanı üstünlüğüne göre gerçekleştirilecek olup başvuru kayıt işlemi yapıldıktan sonra hizmet puanlarına etki edecek değişiklikler başvuru sistemine yansımayacağından, ilgililerin hizmet puanına etki edecek değişiklikleri yer değiştirme başvurusunu yapmadan önce tamamlamaları gerekmektedir.

İller arası yer değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenler, aynı ya da farklı illerden en çok 40 eğitim kurumunu tercih edebilecektir. Bu kapsamda başvuracak öğretmenlere, tercihleri dışında 41'inci seçenek olarak bir ili daha tercih etme hakkı verilecektir. Ancak 40 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 41'inci seçenek işaretlenemeyecektir. Bunlardan 41'inci seçeneği işaretleyenler, yalnızca tercih ettiği ildeki boş kalan kontenjanlara hizmet puanı üstünlüğü esasına göre bilgisayar kurasıyla atanacaktır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İL DIŞI ATAMA BAŞVURU EKRANI