KPSS Önlisans başvuru tarihi ne zaman? KPSS Önlisans başvuru ücreti - KPSS ÖnLisans başvuruları nasıl yapılır?

KPSS Önlisans başvuru tarihi ne zaman? KPSS Önlisans başvuru ücreti - KPSS ÖnLisans başvuruları nasıl yapılır?

ÖSYM, KPSS Ön Lisans başvurularının başladığını duyurdu. Binlerce öğrenciyi ilgilendiren KPSS Önlisans başvurularıyla ilgili duyuru ve kılavuz da yayınlandı. Milyonlarca 2 yıllık üniversite öğrencisi KPSS Önlisans sınavı hakkında birçok bilgiyi merak ediyor. Öğrenciler KPSS sınavının hangi tarihlerde yapılacağını araştırıyor. KPSS Önlisans sınavı bu yıl koronavirüs salgınına rağmen yapılacak ve adaylar maske takacak. KPSS önlisans başvurularının tarihleri ilgi odağı oldu. Peki ama KPSS Ön Lisans Sınavı Başvuruları Ne zaman 2020? KPSS Ön Lisans Başvurusu nasıl yapılır?

KPSS Önlisans başvuruları ÖSYM'nin açıklamasıyla 21 Ağustos 2020 tarihinde başladı. Binlerce öğrencinin merakla beklediği başvuru hakkında tüm detaylar ÖSYM tarafından yayınlandı. Peki ama ÖSYM KPSS Önlisans başvuruları nasıl yapılacak? KPSS başvuruları için son tarih ne zaman? İşte KPSS başvuruları için son tarih...

KPSS Önlisans başvuru tarihleri ne zaman?

KPSS SINAV SAATİ VE SÜRESİ : 10.15, 130 dakika KPSS SINAV ÜCRETİ : 80,00 TL

KPSS GEÇ BAŞVURU GÜNLERİ : 10-11 Eylül 2020 (Geç Başvuru Günlerinde yapılan başvurularda sınav ücreti %50 artırımlı olarak 10-11 Eylül 2020 tarihlerinde ödenir.)

KPSS Önlisans Başvuruları nasıl yapılır?

2020 KPSS Ön Lisans Sınavı, 25 Ekim 2020 tarihinde uygulanacak. Sınava başvurular, 21 Ağustos 2020 - 02 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT),27 Aralık 2020 tarihinde uygulanacaktır. Ön lisans düzeyinde DHBT’ye katılmak isteyen adayların KPSS Ön Lisans Sınavına başvuru yapmaları ve sınava katılmaları gerekmekte.

Adaylar, başvurularını saat 10.00'dan itibaren elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecekler.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların ,sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabilecekler.

KPSS Önlisans kimler başvurabilir?

Sınava, ön lisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan ancak sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde ön lisans düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabileceklerdir.

Adayların mezun oldukları en üst öğrenim düzeyinden sınava girmeleri gerekmektedir. 2020-KPSS Lisans sınavına son başvuru tarihi itibarıyla (13 Temmuz 2020 ve öncesinde) lisans diploması almaya hak kazanan adaylar, 2020-KPSS Ön Lisans sınavına; 2020-KPSS Ön Lisans’a son başvuru tarihi olan 2 Eylül 2020 tarihi itibarıyla ön lisans diploması almaya hak kazanmış adaylar, ortaöğretim düzeyinde yapılacak sınava başvuramazlar.
Bir adayın birden fazla öğrenim düzeyinden (lisans, ön lisans, ortaöğretim) KPSS’ye katılması mümkün değildir. 2020-KPSS Lisans sınavına başvurmuş adayların, 2020-KPSS Ön Lisans sınavına başvuru yapmaları sistem tarafından engellenecektir. 2020-KPSS Ön Lisans sınavına başvurmuş adayların ise 2020-KPSS Ortaöğretim sınavına başvuru yapmaları sistem tarafından engellenecektir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS