KYK taahhütname onayı son tarihi ne zaman? KYK taahhütname onay süresi bitti mi?

KYK taahhütname onayı son tarihi ne zaman? KYK taahhütname onay süresi bitti mi?

KYK taahhütname onayı son tarihi ne zaman? KYK taahhütname onay süresi bitti mi?

Geçtiğimiz gün açıklanan KYK sonuçlarının ardından burs ve kredi kazanan öğrenciler için KYK taahhütname onayı süreci başlamıştı. Taahhütnamesini onaylayan öğrencilere bu ay içinde ödemeleri yapılacak. Peki, KYK taahhütname onayı son tarihi ne zaman? KYK taahhütname onayının biteceği gün..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

KYK burs ve kredi sonuçlarının açıklanması ardından KYK taahhütname onayı gündeme gelen konu oldu. Yükseköğrenim öğrencilerinin, burs ve kredilerini alabilmeleri için e-Devlet üzerinden taahhütnamelerini onaylamaları gerekiyor. Taahhütnamesini onaylayan öğrencilere bu ay içinde ödemeleri yapılacak.

KYK TAAHHÜTNAME ONAY SÜRECİ NE ZAMAN SON?

Öğrenciler, KYK taahhüt onaylarını 19 Aralık saat 23.59’a kadar e-Devlet mobil uygulaması üzerinden de verebilecekler. Öte yandan, burs-kredi başvurusu yaparak taahhütnamesini onaylayan yükseköğrenim öğrencilerinin Ekim ayından geçerli üç aylık burs-kredileri de ay sonuna kadar hesaplarına yatırılacak.

BURS TAAHHÜTNAMESİ NASIL YAPILIR?

Değerlendirme sonucunda burs veya kredi tahsisi yapılan öğrenciler https://kygm.gsb.gov.tr/ internet adresinden ilan edilmektedir. Burs veya kredi tahsis edilen 18 yaş ve üzerinde olan öğrenciler taahhütnamelerini https://www.turkiye.gov.tr/ internet adresi üzerinden Bakanlığımız linkine ulaşarak e-Devlet şifreleri ile; 18 yaşından küçük öğrenciler, taahhütnamelerini https://www.turkiye.gov.tr/ internet adresi üzerinden Bakanlığımız linkine ulaşarak anne veya babanın e-Devlet şifresi ile veli onayı verildikten sonra kendi e-Devlet şifreleri ile; 15 yaşından küçük ya da anne ve babası olmayan öğrenciler ise anne veya babaları şayet her ikisi de yoksa kanunu vasileri ile birlikte kendilerine en yakın Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden herhangi birine belgeleri (kimlik, vasi kararı vb.) ile giderek taahhütnamelerini onaylatabilirler. Taahhütnamesini onaylamayan öğrencilere burs veya kredi ödenmeyecek olup ayrıca bildirim yapılmayacaktır.