Lise sınavları iptal mi, nasıl olacak? Son dakika yüz yüze sınav açıklaması geldi!

A A

22.02.2021 - 10:37 Son Güncelleme:

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son dakika yüz yüze sınav açıklamasında bulundu. Bakan Selçuk tüm covid-19 tedbirlerinin alındığını hatırlatırken hazırlıkların tamamlandığını bildirdi. Peki, lise sınavları iptal mi olacak, sınavlar ne zaman yapılacak?

Lise sınavları iptal mi, nasıl olacak? Son dakika yüz yüze sınav açıklaması geldi!

Mart ayı ile birlikte gerçekleştirilecek olan sınavlar öncesi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan oldukça önemli bir son dakika açıklaması geldi. Yüz yüze sınavlara ilişkin bilgiler veren Bakan Selçuk: "Sınavlarınızda bugün yapılacak bir erteleme, yakın zamanda çalışma yükünüzü daha fazla artıracaktır." ifadelerini kullanırken covid-19 tedbirlerine yönelik tüm hazırlıkların da tamamlandığını belirtti.

BAKAN SELÇUK: EMİN OLUN SESİNİZİ DUYUYORUM

Bakan Selçuk'un Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklaması ise şöyle:

 

LİSE SINAVLARI İPTAL Mİ OLACAK, NE ZAMAN YAPILACAK?

Liselerde tüm sınıf seviyelerinde birinci döneme ilişkin yapılamayan sınavların takvimi, 1 Mart'tan itibaren 2 haftayı geçmeyecek şekilde eğitim kurumu alan zümre başkanları kurulunca belirlenip planlanacak.

Eğitim kurumu müdürlüklerince gerekli tedbirler alınarak sınavların uygulanması sağlanacak ve birinci döneme ilişkin tüm iş ve işlemler, 19 Mart Cuma gününe kadar e-Okul sistemine işlenerek tamamlanacak.

Birinci dönemde yapılamayan sınavların kapsamı, 1 Kasım 2020'ye kadar işlenen konularla sınırlı tutulacak. Herhangi bir nedenle sınavlara katılamayan ve okul yönetimince mazereti uygun görülen öğrenciler, ilgili alan zümre öğretmeninin belirleyeceği tarihte sınava alınacak. Sınav tarihleri, en az bir hafta önceden öğrencilere duyurulacak ve e-Okul Sistemine işlenecek.

Sınavlar herhangi bir iptal durumu ise henüz bulunmuyor. Bakan Selçuk bugün yaptığı son dakika açıklamasında da covid-19 tedbirleri için hazırlıkların tamamlandığını ifade etti.