Son Dakika

MEB duyurmuştu, yarıyıl tatili ne zaman, kaç gün? Okullar ne zaman açılacak?

A A

21.12.2020 - 15:43 Son Güncelleme:

Uzaktan eğitimin devam ettiği okullarda yarıyıl tatili bir hafta uzatıldı. İkinci dönemde yer alan bir haftalık ara tatilin yarıyıl tatiline eklenmesiyle birlikte yarıyıl tatili üç haftaya çıkmıştı. Peki, okullar ne zaman açılacak, yarıyıl tatili ne zaman bitecek?

MEB duyurmuştu, yarıyıl tatili ne zaman, kaç gün? Okullar ne zaman açılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında okullarda ilk dönem uzaktan eğitimin devam edeceğini belirtmişti. İlk okullarda sınavların olmayacağı okullarda orta okul ve liselerde ise ya online sınav olacak ya da okullara sadece sınav için gidilecek. Peki, yarıyıl tatili hangi tarihte başlayacak ve okullar ne zaman yüz yüze eğitime açılacak?

YARIYIL TATİLİ NE ZAMAN 2021?

MEB’in eğitim öğretim takviminde yer alan bilgilere göre yarıyıl tatili 25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak.

15 Şubat'a kadar devam edecek olan tatil pandemi nedeniyle 3 hafta boyunca sürecek. 15 Şubat’ta ise okullarda ikinci dönem başlayacak.

Yeni bir karar alınmazsa 15 Şubat'ta okullarda yüz yüze eğitim başlayabilir. Koronavirüs vaka sayılarındaki güncel durum o tarihteki kararı etkileyecek.

UZAKTAN EĞİTİM 22 OCAK'A KADAR SÜRECEK

İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edecek. 22 Ocak tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince, farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak yoğunluk oluşturmayacak şekilde planlanacak.