Son dakika haberi: MEB'den yeni açıklama! Okullar ne zaman açılacak 2020?

Son dakika haberi: MEB'den yeni açıklama! Okullar ne zaman açılacak 2020?

Okulların açılacağı tarih geçtiğimiz haftalarda açıklanmış ve covid-19 tedbirleri kapsamında çalışmalar devam ettirilmişti. İlk etapta uzaktan eğitim şeklinde başlayacak okullar ardından yüz yüze eğitim şekline dönecek. Yüz yüze eğitimin başlayacağı 21 Eylül’le ilgili de MEB’den son dakika açıklaması geldi. Peki, okullar ne zaman açılacak ve MEB’den gelen açıklama kimleri ilgilendiriyor?

Okulların açılmasına sayılı günler kaldı. Binlerce öğrencinin ders başı yapacağı 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü okullar uzaktan eğitim şeklinde başlayacak. Yaklaşık 3 haftalık sürecin ardından yani 21 Eylül’de ise yüz yüze eğitime geçilecek. Ancak bu geçiş aşamalı ve seyreltilmiş eğitim şeklinde olacak. Yüz yüze eğitimin başlayacağı 21 Eylül’le ilgili ise bugün MEB’den son dakika açıklaması yapıldı.

MEB’DEN SON DAKİKA YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce yüz yüze eğitim başladıktan sonra kronik hastalığı olan lise öğrencilerinin eğitim faaliyetlerini uzaktan eğitimle sürdürebileceğine ilişkin açıklama yapılmıştı. MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı sene başı iş ve işlemlerine ilişkin illere dün gönderilen yazıda, kronik rahatsızlığı bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik yapılacak işlemler belirlendi.

Kronik rahatsızlığı olan ilkokul ve ortaokul öğrencilerine uzaktan eğitim imkanı

Buna göre, Sağlık Bakanlığı e-Nabız Sistemi'nde kronik hastalıklar listesinde hastalığı yer alan resmi ve özel ilköğretim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler, bu durumlarına ilişkin e-Nabız Sistemi'nden veya Sağlık Bakanlığınca belirlenecek diğer usullerle alacakları belge ile okul müdürlüklerine başvurmaları halinde, eğitim faaliyetlerini Kovid-19 salgını süresince uzaktan eğitim ile sürdürebilecek.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Uzaktan eğitim 31 Ağustos’ta başlayacak yeni bir karar alınmaması durumunda ise 21 Eylül’de yüz yüze eğitim uzun bir aranın ardından yeniden gerçekleşecek.

Seyreltilmiş ve aşamalı eğitim nedir?

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK'TAN ÖĞRETMENLERE MESAJ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yeni normaldeki eğitim öğretimle ilgili öğretmenlere önemli mesajlar verdi. İşte Bakan Selçuk'un o paylaşımı...

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS