Okullar ne zaman kapanacak 2021? Ara tatil olacak mı? Ziya Selçuk'tan yaz tatili açıklaması!

A A

09.03.2021 - 08:00 Son Güncelleme:

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların ne zaman kapanacağına ilişkin önemli açıklamada bulundu. Bazı sınıfların yüz yüze eğitime başladığı okulların kapanış tarihi belli oldu. Peki, Okullar ne zaman kapanacak 2021? Ara tatil olacak mı? İşte MEB Ziya Selçuk’un yaz tatili açıklaması..

Okullar ne zaman kapanacak 2021? Ara tatil olacak mı? Ziya Selçuk'tan yaz tatili açıklaması!

25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayan yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklendi. 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başladı. 2020-2021 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle milyonlarca öğrenci karnelerini alacak. Bir süredir gündemde yer alan okullar ne zaman kapanacak sorusu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yanıtlandı. Bakan Selçuk, bu yıl yüksek oranda uzaktan eğitimle devam eden okulların, herhangi bir aksilik olmaması durumunda yüz yüze eğitimle devam edeceğini ifade etti.

ARA TATİL OLACAK MI?

Şubat ayında gerçekleşen ara tatil döneminde, Nisan ayındaki ara tatili de sürecin içerisine dahil eden Milli Eğitim Bakanlığı, bu nedenle önümüzdeki haftalarda ara tatil uygulamasına geçmeyecek.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANIYOR?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Öğrencilerimizi 2 Temmuz'a kadar okulda tutmakla ilgili planlama çalışmaları var. Ara tatil yok." dedi.