hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kritik üç gün! ÖSYM YKS tercih sonuçları açıklandı mı? Üniversite yerleştirme sonucu...

  Kritik üç gün ÖSYM YKS tercih sonuçları açıklandı mı Üniversite yerleştirme sonucu...
  expand

  2020 YKS tercih sonuçları ile ilgili ÖSYM Başkanı Halis Aygün’den bu haftayı işaret eden YKS sonucu açıklaması gelmişti. Aygün, sonuçların bu hafta içerisinde açıklanacağını belirtmişti. Peki, YKS tercih sonuçları ve üniversite yerleştirme sonucu ÖSYM tarafından ne zaman ve nereden açıklanacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ÖSYM Başkanı Halis Aygün YKS sonuçları talebini ileten üniversite öğrencilerine sonuçlar için bu haftayı işaret etmişti. Aygün yaptığı açıklamada “Sevgili gençler,  heyecanlısınız, sizi anlıyorum ve heyecanınızı paylaşıyorum.  Ülkemizin yarınları olan sizler için tüm gücümüzle çalışıyoruz.  2020-YKS yerleştirme işlemlerinde kontroller devam ediyor. Önümüzdeki hafta içerisinde yerleştirme sonuçlarını açıklayacağız” ifadelerini kullandı.

  YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2020?

  ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ün yaptığı açıklamada yer alan bilgilere göre sonuçlar 24 Ağustos 2020 Pazartesi günü ile 29 Ağustos 2020 Cumartesi günü arasında erişime açılacak.

  ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLEBİLECEK?

  Yerleştirmeye ilişkin sonuçlar ÖSYM’nin sonuç sayfası olan “sonuç.osym.gov.tr” adresinden öğrenilebilecek. TC kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapan adaylar erişime açılan sonuçlara buradan ulaşabilecekler. Yerleştirmenin hemen ardından da elektronik kayıt süreci başlayacak.

  ÖSYM SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

  ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

  YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos-4 Eylül 2020'de, elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül 2020'de yapılacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  EK TERCİH TARİHLERİ BELLİ OLDU MU?

  YKS tercih sonuçlarının açıklanmasından sonra ise tercihlerine yerleşemeyenler ise ek tercih sürecinde tekrar tercih yapacaklar. YKS ek tercihlerin yapılacağı tarih ise henüz belli olmadı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow