Sakarya Üniversitesi'nden akredite rekoru

  1. Eğitim
Sakarya Üniversitesi'nden akredite rekoru
Sakarya Üniversitesi'nden akredite rekoru

Sakarya Üniversitesi, YÖK’ün üniversite adayları için yayınladığı 2017 kılavuzunda en fazla akredite programa sahip yüksek öğretim kurumu olduklarını vurgulayarak, öğrenci adaylarına çağrıda bulundu.

Sakarya Üniversitesi, üniversite tercih döneminde adaylara vizyon çağrısı yaptı. Yabancı dil eğitimi seferberliği başlatan üniversite, yeni öğrenci adaylarına uluslararası standartlarda kalite, şeffaflık, güvenirlik, verimlilik ve mükemmeliyet vaadinde bulunuyor.

Üniversite, YÖK’ün üniversite adayları için yayınladığı 2017 kılavuzunda en fazla akredite programa sahip yüksek öğretim kurumu olarak lider durumda bulunduğunu hatırlatıyor. 

"Öğrencileri geleceğe hazırlamak için uğraşmalıyız"

Üniversiteyi kendi kabuğundan çıkarıp uluslararası standartlara taşımak için çabaladıklarını vurgulayan Rektör Muzaffer Elmas, bu anlamda Türkiye’nin en iddialı üniversitesi olmanın gururunu öğrencilerin de paylaştığını dile getirdi.

Rektör Elmas “Biz zaten kampusun Sapanca Gölü manzarasını, kuş seslerini, yeşil örtüsünü hatta dört mevsim güzelliğini gören öğrencinin bu kampüsten ayrılmak istemeyeceğini biliyoruz. Ama sınıftan içeri girdiği andan itibaren diplomasını alana kadar onları git gide çetinleşen hayata yani geleceklerine hazırlamak, artı değerler kazandırmak için uğraşmalıyız. Tüm çabamız bu. Bunun anahtarı da kurduğumuz ve geliştirmek için çabaladığımız lider odaklı kalite sistemi.” diye konuştu.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS