hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sonuc.osym YKS tercih sonuçları sorgulama: ÖSYM YKS yerleştirme sonuçları açıklandı!

  Sonuc.osym YKS tercih sonuçları sorgulama: ÖSYM YKS yerleştirme sonuçları açıklandı
  expand

  ÖSYM YKS tercih sonuçları açıklaması ile üniversite yerleştirme sonuçlarının erişime açıldığını duyurdu. 2020 YKS tercih sonuçları kapsamında adaylar gelecek yıl hangi üniversitede eğitim göreceklerini öğrenecek. Üniversite yerleştirme sonuçları içerisinde herhangi bir bölüme yerleşemeyenler ise ek tercih sürecini bekleyecek. Peki, YKS tercih sonuçları sonuc.osym adresinden nasıl öğrenilecek? İşte üniversite yerleştirme sonuçları ile ilgili detaylar...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YKS tercih sonuçları için geri sayım sona erdi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından ilan edilen sonuçlarla birlikte kazanan adaylar hangi üniversitelerde eğitimlerini devam ettireceklerini öğrenecekler. Tercihleri sonucunda herhangi bir alana yerleşemeyen öğrenciler ise ek tercih sürecini bekleyecek.

  YKS TERCİH SONUÇLARI (ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME) AÇIKLANDI

  ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ün verdiği verdiği bilgilerde sonuçların bu hafta açıklanacağını duyurmuştu. 26 Ağustos 2020 Çarşamba günü yapılan açıklamada sonuçların erişime açıldığı bilgisi paylaşıldı.

  YKS SONUÇLARI ÖSYM SONUÇ SORGULAMA SAYFASINDA 

  Adaylar ÖSYM’nin resmi internet adresi olan “sonuc.osym” üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak sonuçlara ulaşabilecekler.  Peki, üniversite kayıtları hangi tarihte başlayacak?

  SONUÇ ÖSYM SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

  ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

  Sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos-4 Eylül 2020'de, elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül 2020'de yapılacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  EK TERCİH TARİHLERİ BELLİ OLDU MU?

  YKS tercih sonuçlarının açıklanmasından sonra ise tercihlerine yerleşemeyenler ise ek tercih sürecinde tekrar tercih yapacaklar. YKS ek tercihlerin yapılacağı tarih ise henüz belli olmadı.

   

  ÖSYM BAŞKANI AYGÜN'DEN YENİ AÇIKLAMADA

  Aygün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

  "6-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında tercihlerini aldığımız 2020-YKS tercih sonuçları açıklanmıştır. Adaylarımız sonuçlarını 'https://sonuc.osym.gov.tr' sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenebilir. Adaylarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemizin yarınları olan değerli gençlerimiz, üniversite hayatına attığınız bu ilk adımda sizlere başarılar diliyorum. Tercihlerine yerleşemeyen gençlerimiz de eminim ki isteklerine azim ve gayretleriyle mutlaka ulaşacaklardır."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow