hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TUS sınavları ertelendi mi? Deprem sebebiyle TUS iptal edilir mi? 2023 yılı TUS ne zaman olacak?

  TUS sınavları ertelendi mi Deprem sebebiyle TUS iptal edilir mi 2023 yılı TUS ne zaman olacak
  expand

  Okullar ve üniversitelerin sömestre yani ara tatillerinin uzatılması kararından sonra gözler MEB ve ÖSYM tarafından yapılacak olan sınavlara çevrildi. Milyonlarca aday TUS sınavında erteleme yapılıp yapılmayacağını sorguluyor. TUS sınavının zamanında olup olmaması öğrencilerin merak ettiği konular arasında yer aldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TUS sınavı ertelendi mi? sorusu gündemde… MEB, ‘’ Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle eğitim öğretime verdiğimiz arayı tüm Türkiye'de 20 Şubat'a kadar uzatma kararı aldık" dedi.  YÖK, tüm yükseköğretim kurumlarında bahar eğitim ve öğretim dönemi açılışının ikinci bir duyuruya kadar ertelendiğini açıkladı. Peki ama TUS sınavında erteleme olacak mı?

  TUS ne zaman, hangi gün?

  TUS sınavı tarihleriyle birlikte başvuru tarihleri de açıklanmıştı. Buna göre; 2023 TUS başvuruları 27 Ocak-6 Şubat tarihleri arasında alınmıştı. Buna göre; TUS sınavı 26 Mart 2023 tarihinde yapılacak.


  TUS sınavının deprem sebebiyle ertelenip ertelenmeyeceğine dair yapılacak resmi açıklamalar takip ediliyor.

  Sağlık Bakanı Koca duyurdu

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Tıpta Uzmanlık Sınavı 26 Marttan 15 Nisana, Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı 6 Mayıstan 4 Hazirana ertelenecek. Şu anda camia olarak sınavımız deprem bölgesinde sağlık hizmetleri.'' ifadelerini kullandı. 
   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow