hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TUS son başvuru tarihi ÖSYM… TUS başvuruları ne zaman bitiyor?

  TUS son başvuru tarihi ÖSYM… TUS başvuruları ne zaman bitiyor
  expand

  ÖSYM kapsamında gerçekleştirilen TUS sınavı için başvuru detayı gündemde yer alıyor. TUS başvuruları ÖSYM'nin belirlediği son tarihe kadar online olarak gerçekleştirilecek. Peki, TUS başvuruları ne zaman bitiyor? İşte TUS sınavı son başvuru tarihi ÖSYM…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TUS ve STS başvuruları devam ederken son başvuru detayı adaylar tarafından araştırılıyor. Başvurularını henüz tamamlamayan adaylar ÖSYM'nin belirlediği son tarihi öğrenmek istiyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, 2022-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2022-TUS 2. Dönem) ve 2022-Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı'nı (2022-STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem), 4 Eylül’de uygulayacak.

  TUS BAŞVURULARI SON TARİH NE ZAMAN?

  TUS sınavı başvuruları 18-26 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapılacak. TUS için bugün son başvuru günü. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla, bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecek. Sınava başvuracak adayların ilgili Kılavuzları dikkatle incelemeleri gerekiyor.

  2022-TIPTA UZMANLIK EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI (2022-TUS 2. DÖNEM) BAŞVURU KILAVUZU TIKLAYIN

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow