Uzman ve başöğretmenlik sonucu sorgulama MEBBİS, e-Devlet!

Uzman ve başöğretmenlik sonucu sorgulama MEBBİS, e-Devlet!

Uzman ve başöğretmenlik sonucu sorgulama MEBBİS, e-Devlet!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan duyuruya göre uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sonucu MEBBİS e-Devlet sorgulama ekranında erişime açıldı. İşte sorgulama ekranı detayları…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Uzman ve başöğretmenlik sınav başvurusu sonuçları için beklenen açıklama geldi. Uzman öğretmenlik sınavı olarak bilinen Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı sonuçları açıklandı. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen sınavın ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sonuçlar duyuruldu. Türkiye genelinde 81 ilde 1489 okulda 28 bin 650 salonda düzenlenen sınavın sonuçları, MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından paylaşıldı.

UZMAN ÖĞRETMENLİK VE BAŞÖĞRETMENLİK SONUCU AÇIKLANFI

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı 19 Kasım 2022’de yapıldı. Sınav sonuçları ise takvime göre 12 Aralık'ta açıklandı ancak son dakika olarak bugün açıklandı.

UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAVI SONUÇLARI SORGULAMA

UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SONUCU SORGULAMA MEBBİS

SERTİFİKALAR NE ZAMAN VERİLECEK?

Sertifika almaya hak kazanan öğretmenlerin sertifikaları, 4 Ocak 2023 tarihinde düzenlenecek ve uzman ya da başöğretmen unvanı alan öğretmenler, 15 Ocak 2023 tarihinde söz konusu unvanlar için öngörülen eğitim öğretim tazminatından yararlanabilecek.

YAZILI SINAVDAN KİMLER MUAF?

Lisansüstü eğitimini tamamlayan öğretmenler, uzman öğretmen unvanı için öngörülen; doktora eğitimini tamamlayan uzman öğretmenler ise başöğretmen unvanı için öngörülen yazılı sınavdan muaf tutulacaktır.

Uzman öğretmen unvanı için başvuruda bulunan ve yüksek lisans eğitimini tamamlayanların söz konusu eğitimleri, tezli/tezsiz ayrımına gidilmeksizin ya da alanında/eğitim bilimleri alanında yapılıp yapılmadığına bakılmaksızın geçerli sayılacaktır.

Uzman öğretmen unvanı için yapılacak yazılı sınavdan, gerek diplomalarında “yüksek lisans mezunu” oldukları belirtilenler gerekse “Yükseköğretim Kurulunca” öğrenim sürelerine bağlı olarak yüksek lisans derecesine sahip oldukları belirlenenler, muaf tutulacaktır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı