Eğitim sisteminin yarınları Yarının Eğitimi Zirvesi'nde tartışılıyor

Eğitim sisteminin yarınları Yarının Eğitimi Zirvesi'nde tartışılıyor

Eğitim alanına farklı bakış açıları getiren ve bu bakış açılarıyla çığır açan Finlandiya Eğitim Eski Bakanı ve eğitim alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken birçok isim, İstanbul’da düzenlenecek olan Yarının Eğitimi Zirvesi'nde buluşuyor.

Finlandiya Eski Eğitim Bakanı Krista Kiuru’nun da katılım göstereceği Yarının Eğitimi Zirvesi’nde eğitimin yarınları hakkında konuşulacak. Konuşmacıların eğitim hakkındaki bilgilerinin ve düşüncelerinin yanı sıra eğitimdeki eksikliklerin ve sorunların ne olduğuna vurgu yapılacak.


Bu yıl ilki gerçekleşecek zirveyi “Nitelikli bir insan dünyaya bedeldir” sloganıyla tanıtan TAF Network, düzenlediği Yurt Dışı Farkındalık Zirvelerinden sonra tüm dünyanın en önemli noktası olan eğitimde buluşarak sorunlara ve eksikliklere çözüm arayacak.


25 Kasım 2017 – Boğaziçi Üniversitesi


Acıbadem Okullarının ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan bu zirveye “Eğitim her bireyin becerileri ile yürütülebilecek kişisel bir tasarı değildir, aksine eğitimin çocuklarımızın toplumun bir parçası olarak yetiştirildiği toplumsal bir tasarı olduğuna inanıyorum.” sözüyle eğitimde toplumun önemine vurgu yapan Finlandiya Eski Eğitim Bakanı Krista Kiuru da katılım gösterecek. Bu sözüyle toplumun birlikte karar vermesi gerektiğinin öneminden bahseden Kiuru, aslında zirvenin de ana temasına değinmektedir. Yarının Eğitimi Zirvesi eğitim alanında farklı statülerde söz sahibi olan kişilerin toplumu temsilen katılacağı ve yine eğitim alanında tüm toplumun sahip olduğu sorunları dile getireceği bir zirve olacaktır.Farklı noktalardan ortak paydaya


25 Kasım 2017 Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi'nde düzenlenecek olan zirveye ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, University College London’dan Doç. Dr. Yasemin Allsop, MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut, Oxford CRIC ve Istanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Psikiyatrist ve Yazar Prof. Dr. Kemal Sayar, Klinik Psikolog Dr. Mehmet Dinç ve Khan Academy Türkiye Direktörü Alp Köksal gibi alanında öncü isimler konuşmacı olarak katılacak.


Zirvenin dikkat çekici yanlarından biri de yukarıda belirtilen konuşmacıların ve katılımcıların farklılığı. Katılım gösterecek kişiler öğretmen, eğitimci ve diğer meslek alanlarından olduğu için eğitime farklı bakış açılarından yorumlar getirilecek. Konuşmacıların da sahip olduğumuz sorunlara getireceği çözüm önerileriyle zirve katılımcılara “Biz bu sorunun neresindeyiz? Bu sorunu nasıl çözebiliriz?” sorularını sorduracak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS