10 euroluk işleme 30 euro masraf

10 euroluk işleme 30 euro masraf

Avrupa Parlamentosu, AB üyesi ülkelerin bankaları arasında yapılan euro transferlerinde fahiş komisyonun kalkacağını duyurdu.

Hürriyet'te yer alan habere göre AB sınırları içerisinde euro cinsi para transferinde bankaların aldığı komisyon ücretlerine sınırlama getirildi. Euro Bölgesi dışında olan AB ülkeleri, ülke dışına yaptıkları euro transferleri için bankalara yüksek ücret ödemeye devam ediyor. En yüksek komisyonlar ise Bulgaristan’da ödeniyor. AB Parlamentosu Milletvekili Eva Maydell önceden yaptığı bir açıklamada Bulgar bankalarının 10 euroluk para transferi için 30 euro komisyon aldıklarını belirtmişti.

Ticaret Bakanlığı blogunda yer alan bilgilere göre, AB Parlamentosu’nun yeni yaptığı düzeltmeler ile finans kurumlarına, AB sınırları içerisinde ülkeler arası euro transfer komisyon ücretlerinin, ülke içinde yerel para ile yapılan transfer ücretleri ile eşitlenmesi için 1 yıl süre verildi. Eva Maydell yaptığı açıklamada önceden Bulgaristan’dan diğer AB ülkelerine yapılan 10 euroluk transfer için ödenen 30-50 leva arası komisyonun artık 3-5 leva olacağını ifade etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS