13 Ekim altın fiyatları | Çeyrek altın gram altın ne kadar?

13 Ekim altın fiyatları | Çeyrek altın gram altın ne kadar?

13 Ekim altın fiyatlarında sabah saatlerinde hem düşüş hem yükseliş gözükmekte. Dolar’ın 3.10’u gördüğü saatlerde altın piyasasın genelinde düşüş gözüküyor. Gram altında ciddi oranda bir yükseliş gözükürken, çeyrek altında 0.0183’lük bir düşüş hakim. 13 Ekim’de çeyrek altın ve gram altın kaç lira oldu?

Altın piyasasında son birkaç gün yükseliş hakimken, 13 Ekim sabahında düşüş gözükmekte. Fiyatlarda dalgalanma gözüküyor. Dalgalanma sebebi olarak gerek uluslararası gerek Türkiye’de yaşanan olaylar gözükmekte. FED’in faiz artırımı politikası, Amerika’daki tarım dışı istihdam durumu, Avrupa’da varlık alımlarında sonuca gidilmemesi, Türkiye’deki OHAL ve Başkanlık Sistemi altın piyasasını etkiliyor.


13 Ekim 2016’da altında son durum:


Gram altında yükseliş gözükmekte: Satış 125 Lira. Çeyrek altın oranlarında düşüş gözükmekte: Satış 204 Lira. Cumhuriyet altının oranlarında “yatay bir seyir” hakim: Satış 835 Lira. 22 Ayar bilezikte ciddi oranda düşüş gözükmekte: Satış 113 Lira. Reşat altın diğer altınlara göre yükseliş oranı olan en fazla olan: Satış: 572 Lira.


Fiyatlardaki düşüş ve yükseliş sebepleri nelerdir?


Altın piyasasına bakıldığında şu dönemlerde yükselişin hakim olması gerekiyor. Bu tezi savunanlar "savaş ortamından" ötürü bu tarz zamanlarda altında yükseliş hakim olması gerekir düşüncesi içerisindeler. Lakin FED ve Avrupa'daki ekonomi gidişatı, altındaki yükselişi durduruyor ve düşüşe zemin hazırlıyor. Bu durumun daha fazla sürmeyeceğini söyleyen Liechtenstein merkezli şirketin yöneticisi Ronald Stoeferle, altının 2018 yılında rekor kırabileceği düşüncesinde. Enflasyonun ileriki zamanlarda yükselişe geçeceği ve bu durumdan en çok etkilenecek olan piyasa: altın piyasası olacağı ön görüsünde. İnsanların altınları elinde tutmanın her zaman gerek ekonomi gerek siyasi olarak mantıklı olacağını dile getirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS