2019- 2020 Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

2019- 2020 Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

2019- 2020 Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

VGM sonuçları 2019 yılında burs başvurusu yapan adayların burs hakkı kazanıp kazanamadıklarını gösterecek. KYK sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru sonuçlarının açıklanmasının önünde bir engel kalmamıştı. Peki, VGM sonucu hangi tarihte açıklanacak?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

VGM sonuçları için geri sayım bir süredir devam ediyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü bursundan faydalanmak isteyen öğrenciler bir süredir kurumdan gelecek açıklamayı beklemeyi sürdürüyor. İşte VGM sonuçları ile ilgili tüm detaylar…

VGM BURS BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2019-2020 VGM burs başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili resmi bir açıklama gelmese de sonuçların kasım ya da aralık ayı içinde erişime açılması bekleniyor.  

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN BURS AÇIKLAMASI

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama şöyle; Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan burs alan ya da bu eğitim yılında burs almaya hak kazanan öğrencilerin Genel Müdürlüğümüze yapmış olduğu burs başvurusu var ise iptal edilecektir. Öğrenim kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin ise burs başvuruları değerlendirmeye alınacaktır.

Ortaöğrenim burs başvuruları, Vakıflar Yönetmeliğinin; Yükseköğrenim burs başvuruları ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.

BURS SONUÇLARI VGM’DE OLACAK

Burs başvuru sonuçları internet sitemiz üzerinden açıklanacak olup konu ile ilgili tüm duyular yine internet sitemiz üzerinden sizlerle paylaşılacaktır. Burs almaya hak kazanan öğrencilere yapılacak işlemler ile ilgili olarak Bölge Müdürlüklerimizce bilgilendirmeler yapılacaktır.

Bölge Müdürlüklerimizce talep edilmesi halinde SOYBİS İzin Formları’nın öğrenciler (18 yaşından büyükler) ve öğrenciye bakmakla yükümlü kişiler tarafından doldurularak Bölge Müdürlüklerimizin bildirdiği süre içerisinde ilgili Bölge Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir."

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmelidirler.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

VGM DUYURULAR SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

Öğrenci adına açılacak hesap öğrenci için uygun bir Vakıfbank Şubesinden açılmalıdır. Eğer bulunulan yerde Vakıfbank Şubesi yoksa Ziraat Bankası şubelerinden de hesap açılabilir. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişilebilir.