Son Dakika

Son dakika altın fiyatları ne kadar? Gram altın, çeyrek altın ve cumhuriyet altını kaç TL?

A A

25.09.2020 - 13:59 Son Güncelleme:

Altın fiyatları haftanın son işlem günü olan 25 Eylül 2020 Cuma günü hafta içerisindeki düşünün etkisini yaşamayı sürdürüyor. Bin 950 dolarlardan bin 850 dolarlara kadar düşen ons altın, gram altının sert bir düşüş yaşamasına neden olmuştu. Peki, döviz piyasası ve ons altınla bağlantılı olarak gram altın ve çeyrek altın bugün ne kadar?

Son dakika altın fiyatları ne kadar? Gram altın, çeyrek altın ve cumhuriyet altını kaç TL?

Güncel altın fiyatları hem ons altına hem de dolar kuruna bağlı olarak değişim yaşamayı sürdürüyor. Ons altındaki sert düşüş sonrası, gözleri dolar kuru için Merkez Bankası’nın faiz kararına çevrilmişti. Merkez’in faiz kararının 200 baz puan artırımı olmasıyla birlikte dolar kurunda da gerileme yaşandı.

GRAM ALTIN NE KADAR?

Hem ons altının düşüşü hem de dolar kurunun 7.58 liraya düşmesi altının gramına etki etti. 25 Eylül 2020 Cuma günü altının gramı 455 lira seviyelerinden işlem görüyor. Geçtiğimiz günlerde altının gramı uzun süre 470 lira bandında kalmıştı.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Yatırımlık veya takı amaçlı çeyrek altın düşünenler ise altın piyasasındaki son duruma göre alımlarını gerçekleştiriyor. Buna göre alım yapmak isteyenler için çeyrek altın bugün 743 liradan alınıp 752 liradan satışa sunuluyor.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Uzun zaman sonra hem alım hem satış fiyatı 3 bin liranın altına gerileyen cumhuriyet altını bugün 2 bin 965 liradan alınırken 2 bin 994 liradan satışa sunuluyor.