Son Dakika

Altın fiyatlarında düşüş sürüyor! Gram altın, çeyrek altın ve tam altın ne kadar?

A A

24.09.2020 - 15:10

Geçtiğimiz günlerde 470 lira bandının üzerine çıkan gram altın fiyatı 24 Eylül 2020 Perşembe günü 454 lira seviyelerine kadar düştü. Ons altının değer kaybetmesi nedeniyle altın fiyatları sert bir düşüş gerçekleştirdi. Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrasında dolar kurundaki gerileme de gram altın ve çeyrek altına etki etti. Peki, bugün son dakika altın fiyatları verileri neler?

Altın fiyatlarında düşüş sürüyor! Gram altın, çeyrek altın ve tam altın ne kadar?

Altının gram fiyatı hafta kapanışına kısa bir süre kala yüzde 1,39’luk bir düşüş yaşadı. Hem ons altındaki sert düşüş hem de dolar kurundaki gerileme gram altını 460 lira bandının altına indirdi.

GRAM ALTIN BUGÜN NE KADAR?

Ons altının bin 985 dolara kadar düşmesinin ardından gram altın 460 liralara kadar düşmüştü bugün Merkez Bankası’nın faiz kararının ardından dolar kurunun da 7,61 liraya gerilemesi gram altını 455 liraya kadar çekti.

ÇEYREK ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Yatırımcısının en çok tercih ettiği ürünlerden olan çeyrek altın bugün 742 TL’den alınıp 751 TL’den satışa sunuluyor.

TAM ALTIN NE KADAR OLDU?

Alış fiyatı 3 bin liranın altına düşen tam altın ise bugün 2 bin 968 TL’den alınırken 3 bin 4 liradan satılıyor.

Altının gramının haftayı hangi seviyede kapatacağı ise 25 Eylül’de belli olacak. Dolar kuru ve ons altındaki değişime bağlı olarak gram altının ve diğer altın fiyatlarının da değişim yaşamaya devam etmesi bekleniyor.